Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-29| Teledetekcja

Politechnika Śląska w sieci Copernicus Academy

Politechnika Śląska w Gliwicach została członkiem sieci Copernicus Academy, która łączy europejskie uczelnie, instytucje badawcze, szkoły biznesu, organizacje prywatne i organizacje non-profit z państw uczestniczących w Programie Obserwacji Ziemi Copernicus i nie tylko. Celem sieci jest pośredniczenie w nawiązywaniu kontaktów między instytucjami badawczymi i akademickimi a organami i usługodawcami, ułatwianie badań prowadzonych w ramach współpracy, opracowywanie wykładów, sesji szkoleniowych, staży, a także materiałów edukacyjnych i szkoleniowych.


Politechnika Śląska w sieci Copernicus Academy
Prace sieci Copernicus Academy koncentrują się również na zwiększeniu intensywności wymiany pomysłów i najlepszych praktyk ponad granicami państwowymi i w ujęciu międzydyscyplinarnym. Jednocześnie mają się przyczynić do ogólnego zwiększenia wykorzystania danych pochodzących z obserwacji Ziemi, a w szczególności danych i informacji z programu Copernicus, w różnych publicznych lub prywatnych organizacjach użytkowników lub gałęziach przemysłu. Ponadto sieć wspiera współpracę między instytucjami oświatowymi a komercyjnymi podmiotami o ugruntowanej pozycji lub przedsiębiorcami, aby innowacje mogły trafić na rynek z korzyścią dla Europejczyków oraz dla przyszłości naszej planety.

Sieć Copernicus Academy jest integralną częścią europejskiej strategii kosmicznej stworzoną, by opracowywać nowe narzędzia oraz ułatwiać wymianę wiedzy i współpracę transgraniczną i międzysektorową. Dzięki temu ma się ona przyczynić do uwolnienia ogromnego potencjału danych pochodzących z satelitów Sentinel programu Copernicus oraz informacji z usług tego programu.

Przypomnijmy, że Politechnika Śląska w roku akademickim 2021/2022 uruchomiła studia na kierunku geodezja i kartografia, oferta kształcenia obejmuje studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne. Kierunek realizowany jest na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.

Co ciekawe, na liście członków Copernicus Academy nie było dotąd żadnej polskiej uczelni. Jedynym reprezentantem naszego kraju był UNEP/GRID-Warszawa.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS