Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-26| Edukacja

Rusza program stypendialny MON dla studentów cywilnych

Resort obrony wprowadza pilotażowy program stypendialny dla studentów uczelni cywilnych zainteresowanych powołaniem do zawodowej służby wojskowej. Jednym z kierunków technicznych wskazanych jako wartościowe dla armii jest geodezja i kartografia.


Rusza program stypendialny MON dla studentów cywilnych <br />
fot. DC
fot. DC
Decyzją ministra obrony narodowej nr 114/MON z 12 sierpnia br. ogłoszono start pilotażu programu stypendiów dla studentów cywilnych – kandydatów na żołnierzy. Stypendium zostało określone na poziomie połowy uposażenia szeregowego zawodowego, tj. 2280 zł.

Wśród technicznych kierunków kształcenia wskazanych przez MON jako wartościowe dla wojska, są – obok automatyki, cybernetyki, cyberbezpieczeństwa czy lotnictwa – między innymi geodezja i kartografia, geoinformatyka, gospodarka przestrzenna czy inżynieria geoprzestrzenna.

Aby uzyskać stypendium w tym roku akademickim, trzeba się śpieszyć, termin składania wniosków upływa bowiem już 31 sierpnia br. W rozporządzeniu MON ws. stypendiów dla kandydatów na żołnierzy określono tryb składania i przyznawania stypendiów. Proces ten obejmuje złożenie do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (za pośrednictwem właściwego WCR-u) następujących wniosków:
• o przyznanie stypendium (załącznik nr 2 Decyzji nr 114/MON; do wniosku o przyznanie stypendium dołącza się zaświadczenie o przyjęciu kandydata na naukę (studia) w uczelni wyższej, które powinno zawierać określenie uczelni, kierunek studiów, termin (rok) rozpoczęcia i zakończenia wynikający z programu studiów, rodzaj studiów oraz tytuł uzyskiwany po ich ukończeniu,
• o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej – w trakcie studiów (załącznik nr 3),
• o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej na czas kształcenia w ramach kursu oficerskiego – po ukończeniu studiów (załącznik nr 4),
• o powołanie do zawodowej służby wojskowej – po zdaniu egzaminu oficerskiego (załącznik nr 5).

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS