Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-17| Teledetekcja, Przetargi

IBL zamawia dane ALS dla Puszczy Białowieskiej

Dostarczenie danych pozyskanych w wyniku skanowania laserowego (ALS) dla obszaru Puszczy Białowieskiej jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Instytut Badawczy Leśnictwa.


IBL zamawia dane ALS dla Puszczy Białowieskiej <br />
Poglądowy zasięg obszaru nalotu (SIWZ)
Poglądowy zasięg obszaru nalotu (SIWZ)
Chmura punktów po wyrównaniu i klasyfikacji powinna mieć średnio 8 pkt/m2. Dokładność pomiaru wysokości punktu po wyrównaniu szeregów: Z mh ≤ 0,15 m. Dokładność pomiaru sytuacyjnego punktu po wyrównaniu szeregów: X,Y mp ≤ 0,20 m. Poza chmurą punktów wykonawca ma dostarczyć surowe dane ALS z czasem GPS oraz dane kalibracji montażu (pomiędzy GPS, INS and sensorem laserowym), trajektorie lotu umożliwiające konwersje surowych danych LiDAR do zrektyfikowanych pasów nalotu (georeferenced strips). Wartości RGB w chmurze punktów LAS z nalotu powinny być wartościami ze zdjęć spektrostrefowych (CIR) pozyskanych w sierpniu br.

Skanowanie laserowe i pozyskanie zdjęć lotniczych powinno zostać wykonane w tym samym terminie (możliwe odstępstwo wynosi 5 dni). Zdjęcia powinny być wykonane w okresie bezwietrznym, przy bezchmurnej pogodzie, terenowa wielkość piksela nie może być większa niż 20 cm, należy je wykonać z pokryciem poprzecznym 60% i podłużnym 80%. Rozdzielczość radiometryczna zdjęć powinna wynosić co najmniej 12 bitów. Wykonawca powinien dostarczyć wszystkie niezbędne dane o nalocie i geometrii zdjęć umożliwiające przetworzenie zdjęć do postaci chmury 3D i ortofotomapy w programie LPS ERDAS.

W ramach zamówienia należy dostarczyć także ortofotomapy (RGB oraz CIR), numeryczny model terenu (NMT) będący wynikiem interpolacji punktów danych źródłowych sklasyfikowanych jako grunt (wielkość piksela: 0,5 m, dokładność rzędnej Z: mh ≤ 0,30 m) oraz numeryczny model pokrycia terenu (NMPT) będący wynikiem interpolacji punktów danych źródłowych sklasyfikowanych jako pokrycie terenu oraz grunt, gdzie grunt jest odkryty (wielkość piksela: 0,5 m, dokładność rzędnej Z: mh ≤ 0,30m).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 2,5 tys. zł należy złożyć do 2 września br. Zgodnie z zapisami SIWZ naloty muszą zostać wykonane w terminie 30 dni od daty podpisania umowy, a komplet pozyskanych i przetworzonych danych dla obszaru opracowania musi zostać przekazany w terminie do 30 dni od daty zakończenia nalotów dla obszaru opracowania.

Zamówienie jest realizowane w ramach Projektu „Ocena i monitoring zmian stanu różnorodności biologicznej w Puszczy Białowieskiej na podstawie wybranych elementów przyrodniczych – kontynuacja”.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS