wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-16| GNSS

Nowa unikatowa funkcja korekt Trimble RTX

Satelitarne korekty CenterPoint RTX Fast amerykańskiej firmy Trimble wyróżnia m.in. wysoka dokładność pomiaru i krótki czas inicjalizacji. Teraz usługę wzbogacono o kolejną istotną funkcję.


Nowa unikatowa funkcja korekt Trimble RTX

CenterPoint RTX Fast to najbardziej rozbudowany serwis Trimble’a pozwalający na korzystanie z korekt RTX. Oferuje on kompatybilnym odbiornikom satelitarnym dokładność wyznaczania pozycji na poziomie 2,5 cm (RMS). Z kolei czas konwergencji (czyli oczekiwania na precyzyjny pomiar) wynosi nawet poniżej minuty. Usługa ta dostępna jest w sporej części Europy (w tym w Polsce) i Ameryki Północnej.

Na tym jednak nie koniec jej wyjątkowości. Jak bowiem ogłosił właśnie Trimble, serwis ten został właśnie rozbudowany o unikatową funkcję Trimble RTX Integrity. Jest to opatentowane rozwiązanie, które nieprzerwanie kontroluje wiarygodność danych korekcyjnych transmitowanych do użytkowników. Cały proces odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym dane GNSS są kontrolowane pod kątem ewentualnych nieprawidłowości jeszcze przed nadaniem korekt. Drugi odbywa się już po emisji poprawki i pozwala na wychwycenie i wyeliminowane dodatkowych błędów.

Funkcja bazuje na sieci stacji monitorujących Trimble’a wykorzystujących odbiorniki referencyjne Trimble Alloy rozmieszczone w Kanadzie, USA oraz Europie. Pozwalają one na wychwycenie wszelkich podejrzanych obserwacji GNSS oraz wyeliminowanie ich z finalnego rozwiązania. Co ciekawe, by jeszcze bardziej zwiększyć jakość usługi, każda z tych stacji wyposażona jest w redundantne łącze internetowe. Jak podkreśla Trimble, żadne inny system pozycjonowania nie oferuje tak wysokiego poziomu weryfikacji integralności danych dla tak rozległego obszaru.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS