Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-16| GNSS

Nowa unikatowa funkcja korekt Trimble RTX

Satelitarne korekty CenterPoint RTX Fast amerykańskiej firmy Trimble wyróżnia m.in. wysoka dokładność pomiaru i krótki czas inicjalizacji. Teraz usługę wzbogacono o kolejną istotną funkcję.


Nowa unikatowa funkcja korekt Trimble RTX

CenterPoint RTX Fast to najbardziej rozbudowany serwis Trimble’a pozwalający na korzystanie z korekt RTX. Oferuje on kompatybilnym odbiornikom satelitarnym dokładność wyznaczania pozycji na poziomie 2,5 cm (RMS). Z kolei czas konwergencji (czyli oczekiwania na precyzyjny pomiar) wynosi nawet poniżej minuty. Usługa ta dostępna jest w sporej części Europy (w tym w Polsce) i Ameryki Północnej.

Na tym jednak nie koniec jej wyjątkowości. Jak bowiem ogłosił właśnie Trimble, serwis ten został właśnie rozbudowany o unikatową funkcję Trimble RTX Integrity. Jest to opatentowane rozwiązanie, które nieprzerwanie kontroluje wiarygodność danych korekcyjnych transmitowanych do użytkowników. Cały proces odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym dane GNSS są kontrolowane pod kątem ewentualnych nieprawidłowości jeszcze przed nadaniem korekt. Drugi odbywa się już po emisji poprawki i pozwala na wychwycenie i wyeliminowane dodatkowych błędów.

Funkcja bazuje na sieci stacji monitorujących Trimble’a wykorzystujących odbiorniki referencyjne Trimble Alloy rozmieszczone w Kanadzie, USA oraz Europie. Pozwalają one na wychwycenie wszelkich podejrzanych obserwacji GNSS oraz wyeliminowanie ich z finalnego rozwiązania. Co ciekawe, by jeszcze bardziej zwiększyć jakość usługi, każda z tych stacji wyposażona jest w redundantne łącze internetowe. Jak podkreśla Trimble, żadne inny system pozycjonowania nie oferuje tak wysokiego poziomu weryfikacji integralności danych dla tak rozległego obszaru.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS