wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-18| artykuł sponsorowany | Firma

Meble z betonu architektonicznego do ogrodu

Zastosowanie betonu jako dekoracji cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością – także jeśli chodzi o rozwiązania ogrodowe. W dużych parkach czy w małych ogrodach przydomowych coraz częściej można spotkać meble i elementy dekoracyjne wykonane z różnego rodzaju betonu. Szeroki wybór oraz różne funkcjonalności tych mebli sprawiają, że są one chętnie wybierane jako alternatywa dla tradycyjnych instalacji ogrodowych wykonywanych z drewna czy plastiku.


Meble z betonu architektonicznego do ogrodu

Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych typów mebli betonowych pochodzących od różnych dostawców. Nie tylko gusty, ale także wymogi jakościowe powinny decydować o ostatecznym wyborze danego rodzaju mebli ogrodowych.

Różne rodzaje betonu architektonicznego
Meble ogrodowe z betonu mogą bazować na różnym rodzaju surowca. Obecnie najczęściej stosowane są takie rodzaje betonu, jak:
• beton szalunkowy,
• beton prefabrykowany w formach (np. w postaci różnego rodzaju bloczków czy płyt dekoracyjnych),
• beton cienkowarstwowy.
Elementy wystroju ogrodu wykonane z poszczególnych rodzajów betonu różnią się parametrami technicznymi oraz wizualnymi, ale ich wspólną cechą jest bardzo wysoka trwałość.

Zalety mebli betonowych do ogrodu
Oprócz niewątpliwej trwałości, meble do ogrodu mają wiele zalet i dają szereg możliwości aranżacji terenów zielonych.
Przede wszystkim dzięki zastosowaniu różnych elementów betonowych można w dowolny sposób kształtować przestrzeń, implementując najbardziej oryginalne czy designerskie pomysły na aranżację terenów zielonych.
Poza tym na bazie prefabrykatów betonowych można wykonać meble, które będą bardzo komfortowe. Wiele osób wahających się nad wyborem mebli betonowych ma wątpliwości co do poziomu ich komfortu (np. w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami drewnianymi czy metalowymi). Mitem jest jednak, że meble betonowe są toporne i niewygodne. Przeciwnie: nowoczesne konstrukcje i rodzaj zastosowanego betonu sprawiają, że tego rodzaju meble są coraz bardziej funkcjonalne i komfortowe.
Atutem mebli betonowych jest także ich uniwersalność – mogą być one stosowane nie tylko jako siedziska czy stoły, ale także jako blokady, parkany i inne podobne bariery w ramach ogrodów.
Ważną zaletą i przewagą, jaką mają betonowe meble ogrodowe nad instalacjami z innych materiałów, jest ich mrozoodporność. W związku z tym nie ma potrzeby usuwania mebli na okres zimowy.
W końcu dużym atutem mebli ogrodowych z betonu jest ich łatwość w utrzymaniu. Są one bardzo łatwe do czyszczenia z różnego rodzaju osadów, plam czy pozostałości po deszczu lub silnych wiatrach. Jednocześnie częste czyszczenie tych mebli nie powoduje korozji czy pleśnienia (jak w przypadku mebli metalowych czy drewnianych).

Najbardziej popularne meble ogrodowe z betonu
Choć można wyobrazić sobie nieograniczoną liczbę wariantów zastosowania elementów betonowych do ogrodu, najczęściej wybieranych jest kilka instalacji o wysokiej funkcjonalności:
Stoliki i ławki ogrodowe: najbardziej popularne meble, wykonywane z brył o różnych rozmiarach i betonu różnego typu. Dobrze sprawdzają się bezpośrednio na trawnikach czy pod drzewami, ale także na parkanach czy patio przydomowym.
Donice z betonu: bardzo funkcjonalne rozwiązanie mrozoodporne, które może być stosowane nie tylko w ogrodach, ale także na balkonach i tarasach.
Lampy betonowe: bardzo designerskie rozwiązanie, szczególnie w połączeniu z zastosowaniem oświetlenia ledowego. Lampy z betonu stanowią dobre oświetlenie ścieżek czy alejek w dużych parkach czy ogrodach przydomowych.
Ławki miejskie: tradycyjnie najbardziej rozpowszechnione rozwiązania z betonu, coraz częściej występują w bardzo designerskich wersjach i są chętnie implementowane do ogrodów przydomowych.
Wszystkie dostępne na rynku meble ogrodowe z betonu architektonicznego dają klientom możliwość realizacji najbardziej wydumanych aranżacji ogrodowych bez obawy o jakość poszczególnych elementów. Wiele firm projektowych także angażuje się w aranżacje z użyciem tego rodzaju mebli.
Jeśli potrzebujesz projektu lub po prostu szukasz bardzo dobrych jakościowo mebli ogrodowych z betonu architektonicznego, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy JADAR – https://jadar.pl/.


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS