wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-05| Geodezja, Przetargi, Kataster

Rusza proces modernizacji EGiB na terenie Lublina

W Lublinie rozpoczął się właśnie proces modernizacji ewidencji gruntów i budynków (EGiB) w zakresie aktualizacji użytków gruntowych. Objęta modernizacją powierzchnia miasta to łącznie ponad 14,7 tys. ha, w tym 7314 ha terenów zabudowanych i zurbanizowanych, 5339 ha użytków rolnych, 1711 ha terenów zadrzewionych i zakrzewionych.


Rusza proces modernizacji EGiB na terenie Lublina
Prace za 339,4 tys. zł brutto zrealizuje wyłoniona w ogłoszonym w kwietniu br. przetargu firma Geores z Rzeszowa. Warto wspomnieć, że postępowanie przetargowe cieszyło się sporym zainteresowaniem, w sumie oferty złożyło 9 firm. Zamawiający początkowo wybrał innego wykonawcę, odrzucając propozycje aż 7 oferentów. Jednak na skutek odwołań, unieważnił wcześniejszy wybór i dokonał ponownej oceny ofert, tym razem odrzucając oferty 4 wykonawców. Ostatecznie została wybrana najtańsza oferta złożona w tym przetargu. Przy czym zamawiający zarezerwował na ten cel 600,0 tys. zł.

Miasto przy tej okazji informuje mieszkańców, że w trakcie prowadzenia prac wykonawca pomiarów ma prawo wstępu na grunt i do obiektów budowlanych oraz dokonywania niezbędnych czynności związanych z wykonywanymi pracami. Właściciele lub inne osoby władające nieruchomością powinni umożliwić wykonanie prac geodezyjnych i kartograficznych. Geodeci będą posiadali pisemną informację z Urzędu Miasta Lublin o posiadanych uprawnieniach do wstępu na grunt, zawierającą dane osobowe wraz z numerem dowodu osobistego oraz będą wyposażeni w kamizelki odblaskowe z nazwą firmy.

– Praca geodetów to część aktualizacji prowadzonej przez miasto Lublin ewidencji gruntów i budynków – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i remontów. – Wykonawca, na nasze zlecenie, zweryfikuje w terenie sposób użytkowania nieruchomości. W przypadkach niezgodności geodeci dokonają pomiarów oraz zaktualizują dokumentację. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w trakcie prowadzenia takich prac wykonawca pomiarów ma prawo wstępu na nieruchomości oraz do budynków. Dlatego bardzo prosimy mieszkańców o umożliwienie geodetom wykonania swojej pracy – apeluje.

Miasto wyjaśnia też, że modernizacja EGiB zostanie wykonana na podstawie danych i materiałów zgromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym oraz pomiarów uzupełniających zgodnie z projektem modernizacji. Wybór obszarów do aktualizacji nastąpi na podstawie ortofotomapy lotniczej i geodeci odwiedzą w terenie konkretne, wyselekcjonowane miejsca. Zaktualizowane informacje posłużą następnie do opracowania projektu operatu opisowo-kartograficznego, który zostanie wyłożony do publicznego wglądu. Do projektu operatu mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi.

Termin realizacji prac wynosi 9 miesięcy, a same prace terenowe potrwają pół roku.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS