Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-03| GIS, Teledetekcja, Edukacja

Konkurs na stypendium naukowe w Centrum Geomatyki Stosowanej IGiK

W ramach projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki pn. „Ocena wpływu warunków meteorologicznych na stan zdrowotny lasów i zaburzenia w lasach w skali regionalnej i krajowej w oparciu o integrację danych naziemnych z danymi z satelitarnych systemów obserwacji Ziemi” Instytut Geodezji i Kartografii ogłosił konkurs nad stypendium naukowe dla stypendysty/doktoranta w Centrum Geomatyki Stosowanej.


Konkurs na stypendium naukowe w Centrum Geomatyki Stosowanej IGiK <br />
fot. JK
fot. JK
Do głównych zadań przyszłego stypendysty/doktoranta będzie należało:
1. Przygotowanie i analiza danych przestrzennych w tym danych satelitarnych z sensorów Sentinel-2 oraz Planet pod kątem stanu zdrowotnego lasów;
2. Rozwijanie algorytmów uczenia maszynowego do wykrywania i przewidywania zmian w lasach;
3. Praca z dużymi zbiorami danych przestrzennych;
4. Badanie zależności między parametrami spektralnymi pochodzącymi z różnych zestawów danych satelitarnych, zaburzeniami kondycji drzewostanów oraz parametrami meteorologicznymi;
5. Interpretacja wyników, przygotowywanie artykułów naukowych;
6. Udział w spotkaniach projektowych i konferencjach naukowych.

Wymagania od kandydatów:
1. Wykształcenie wyższe (tytuł magistra, bądź student/ka ostatniego roku studiów magisterskich) na kierunkach technicznych, nauk o Ziemi i środowisku, nauk leśnych lub pokrewnych;
2. Doświadczenie w analizie danych przestrzennych wektorowych i rastrowych, dobra znajomość oprogramowania ArcGIS, QGIS;
3. Doświadczenie w analizie danych teledetekcyjnych, w szczególności zobrazowań satelitarnych;
4. Mile widziana umiejętność programowania w języku Python lub R;
5. Znajomość algorytmów uczenia maszynowego;
6. Chęć podjęcia nauki w szkole doktorskiej;
7. Biegła znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację i czytanie branżowej literatury i tworzenia dokumentacji (poziom B2/C1);
8. Motywacja do uczenia się, poszerzania kompetencji i pracy badawczej.

Wramach realizacji grantu NCN przewidywane jest stypendium w wysokości 5 tys. zł brutto/mies. otrzymywane maksymalnie do 36 miesięcy.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: wrzesień/październik 2022 r.

Wymagane dokumenty:
• Dyplom ukończenia studiów wyższych (jeśli dotyczy) lub zaświadczenie z uczelni o posiadaniu aktywnego statusu studenta.
• CV z listą dotychczasowych osiągnieć naukowych, zawodowych i wyróżnień.
• List motywacyjny opisujący zainteresowani naukowe i zawodowe.
• Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, DzU Nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami).

Dokumenty należy przesłać do 30 sierpnia br. na adres Instytutu oraz do kierownika projektu dr hab. inż. Agaty Hościło.

Źródło: IGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS