wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-01| Geodezja, Przetargi

Ministerstwo Finansów rozstrzygnęło przetarg na pomiary geodezyjne dróg

Wartość umowy na wykonanie pomiarów geodezyjnych wskazanych odcinków dróg na potrzeby rozszerzenia sieci dróg płatnych w Polsce, o której podpisaniu właśnie poinformowano, nieznacznie przekracza zaledwie 1/10 planowanego budżetu.


Ministerstwo Finansów rozstrzygnęło przetarg na pomiary geodezyjne dróg

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest:
• wykonanie pomiarów geodezyjnych długości wskazanych przez zamawiającego odcinków dróg w podziale na sekcje płatne;
• dostarczenia wyników wszystkich pomiarów oraz opracowanie i dostarczenie operatu technicznego,
• opracowanie wyników pomiarów i dostarczenie plików w formacie GeoJSON zawierających m.in. dane o geometrii drogi.
Zakres zamówienia podstawowego obejmuje przy tym do 1650 km dróg. Prawem opcji objętych jest natomiast do 1500 km kolejnych dróg.

Jak już informowaliśmy, w przetargu wpłynęło łącznie 7 ofert o bardzo zróżnicowanej wartości. Większość z nich mieściła się jednak w kwocie 1-1,5 mln zł brutto, natomiast najdroższa opiewała na 3,3 mln zł brutto. Ostatecznie zamawiający dwie oferty odrzucił, a za najkorzystniejszą uznał najtańszą propozycję (szczegóły). Zamówienie zrealizuje więc firma Visimind LTD Olsztyn za jedyne 221 tys. zł brutto (podstawowy zakres prac 116 tys. zł + prawo opcji 105 tys. zł). Warto przy tym zaznaczyć, że budżet Ministerstwa Finansów przeznaczony na ten cel wynosił 2,199 mln zł brutto (1,148 mln zł + 1,051 mln zł).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS