wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-28| GIS

Teksas wprowadza innowacyjne zarządzanie projektami mostowymi

Departament Transportu stanu Teksas (TxDOT), korzystając z narzędzi firmy Bentley Systems, z powodzeniem wdrożył cyfrową realizację nowych projektów mostowych, która bazuje na cyfrowych bliźniakach infrastruktury.


Teksas wprowadza innowacyjne zarządzanie projektami mostowymi

TxDOT to instytucja zarządzająca prawie 130 tys. km autostrad – największym systemem dróg w całych Stanach Zjednoczonych – oraz ponad 14 tys. pracownikami. Odgrywa wiodącą rolę w branży infrastruktury drogowej, kładąc stały nacisk na modernizację dróg i mostów przy wykorzystaniu postępu technologicznego.

Celem TxDOT jest zapewnienie mobilności, stworzenie możliwości ekonomicznych oraz poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców stanu. W tym duchu 1 czerwca 2022 r. uruchomiono inicjatywę cyfrowej realizacji projektów mostowych, Bridge Digital Delivery, wykorzystując oprogramowanie OpenBridge firmy Bentley we wszystkich nowych przedsięwzięciach. Jest to część większego projektu cyfrowej realizacji, który obejmuje również drogi i autostrady.

Głównym założeniem TxDOT jest wykorzystanie modeli cyfrowych bliźniaków do składania ofert i tworzenia projektów budowlanych na podstawie modeli 3D opracowanych podczas procesu projektowania. TxDOT dostrzega przewagę tej innowacyjnej realizacji projektu nad tradycyjnymi metodami. Wykorzystanie inteligentnych modeli 3D umożliwia tworzenie lepszych projektów, zapewniając pełną realizację założeń projektowych i umożliwiając szybsze przeglądy wykonalności przy zminimalizowaniu liczby wprowadzanych zmian i wniosków o informacje.

Cyfrowa realizacja pomoże projektantom Departamentu Transportu w Teksasie tworzyć i przeglądać wiele alternatywnych scenariuszy projektowych, co umożliwi przeprowadzanie lepszych przeglądów wykonalności i zoptymalizuje koszty projektu.

„Chciałbym przekazać moje gratulacje i wyrazy uznania dla zespołów, które realizują wizję projektowania przy użyciu cyfrowych bliźniaków 3D w TxDOT” – powiedział Jacob Tambunga, director of plan development. „Tak ogromne inicjatywy wymagają nienagannej pracy zespołowej i pierwszorzędnych umiejętności, żeby osiągnąć pomyślne wyniki. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy z firmą Bentley nad wprowadzeniem cyfrowej realizacji i cyfrowego bliźniaka do stanu Teksas”.

„Jesteśmy pod wielkim wrażeniem przywództwa, jakie TxDOT prezentuje w procesie realizacji cyfrowych bliźniaków. Myślę, że właśnie taki był zamysł naszego kierownictwa ds. rozwoju produktów w firmie Bentley, kiedy postanowiono zbudować nowe narzędzia do projektów transportowych. Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z TxDOT i innymi departamentami transportu dotyczącej wdrażania coraz większej liczby projektów za pomocą technologii cyfrowych bliźniaków” – powiedział Gus Bergsma, chief revenue officer w firmie Bentley.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS