Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-07-28| GNSS, Edukacja

Wrocław: Nabór na stanowisko stypendysty-doktoranta w obszarze geodezji satelitarnej

W ramach projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki pn. „Precyzyjne pozycjonowanie multi-GNSS oparte o stochastyczne modelowanie zegara” ogłoszony został nabór na stanowisko stypendysty-doktoranta w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Wrocław: Nabór na stanowisko stypendysty-doktoranta w obszarze geodezji satelitarnej <br />
fot. ESA
fot. ESA
Do głównych zadań przyszłego stypendysty-doktoranta będą należały:
• Ocena jakości zegarów atomowych (rubidowych, cezowych i maserów wodorowych) na pokładach satelitów GNSS: GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou; analiza nieciągłości, opóźnień sprzętowych, analiza spektralna oraz variancja Allana.
• Modelowanie deterministyczne i stochastyczne zegarów satelitów GNSS.
• Ocena wpływu jakości zegarów GNSS na wyniki precyzyjnego pozycjonowania stacji naziemnych w rozwiązaniach kinematycznych i statycznych.
• Wyznaczanie orbit satelitów niskich LEO na podstawie danych GNSS z modelowaniem stochastycznym parametrów zegara.
• Analiza degradacji w czasie komponentu zegara w produktach IGS oraz analiza jakości produktów Galileo High Accuracy Service.

Wymagania od kandydatów:
• Ukończone studia magisterskie w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych lub ścisłych i przyrodniczych, np. geodezja, informatyka, fizyka, matematyka, astronomia, inżynieria kosmiczna i satelitarna lub w dyscyplinie pokrewnej; dopuszcza się również kandydatów, którzy studia magisterskie ukończą do 15 września 2022 r.
• Biegłość w programowaniu w wybranym języku (np. C++, Perl, Fortran, Python).
• Doświadczenie w zaawansowanych analizach danych albo modelowaniu numerycznym potwierdzone artykułami lub opracowaniami (projektami) naukowymi oraz udziałem w konferencjach naukowych, w szczególności danych GNSS lub LEO.
• Biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie).
• Uczestnictwo w procesie rekrutacji do Szkoły Doktorskiej UPWr.
• Umiejętność pracy niezależnej w zdefiniowanym reżimie czasowym, prezentacji złożonych wyników na formach międzynarodowych w sposób zwięzły i przystępny.

Wymagane dokumenty:
• wniosek,
• CV z osiągnięciami naukowymi (kursy, szkolenia, nagrody, staże, wystąpienia na konferencjach),
• lista publikacji.

Termin składania dokumentów: 16 września 2022 r., godz. 20.00 UTC.
Wysokość stypendium:
• 5000 zł miesięcznie brutto do ewaluacji śródokresowej,
• 6000 zł miesięcznie brutto po skutecznej ewaluacji śródokresowej.

Rozpoczęcie pracy w projekcie: 1 października 2022 r.
Kontakt: Prof. Krzysztof Sośnica

Instytut Geodezji i Geoinformatyki (IGiG) UPWr jest światowym liderem z zakresu precyzyjnego pozycjonowania GNSS, przetwarzania obserwacji multi-GNSS, wyznaczania precyzyjnych orbit, integracji obserwacji SLR i GNSS oraz wyznaczania globalnych parametrów geodezyjnych. IGiG kieruje oraz uczestniczy w wielu projektach naukowych finansowanych m.in. ze środków Europejskiej Agencji Kosmicznej, Unii Europejskiej oraz Narodowego Centrum Nauki.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

Geospatial Revolution, odc. 1
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama