wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-27| GIS, Przetargi

Jeszcze tańsze oferty w kolejnym przetargu GUGiK na aktualizację BDOT10k

W szóstym tegorocznym zamówieniu GUGiK na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) o 8 umów walczy 15 wykonawców. Różnice w wartościach ich ofert są nawet czterokrotne.


Jeszcze tańsze oferty w kolejnym przetargu GUGiK na aktualizację BDOT10k

Przypomnijmy, że 8-częściowe zamówienie nazwane przez GUGiK jako „Zakres 6” dotyczy aktualizacji BDOT10k na terenie powiatów: bytowskiego, człuchowskiego, puckiego i wejherowskiego w woj. pomorskim oraz kolskiego, tureckiego, konińskiego i Konina w woj. wielkopolskim.

Do wykonania tych prac zgłosiło się 15 firm, przy czym liczba ofert przypadających na poszczególne części waha się od 5 do nawet 11. Uwagę zwracają przede wszystkim spore różnice w wycenie prac. W skrajnych przypadkach wartość najtańszej oferty jest aż czterokrotnie niższa od najdroższej.

Łącznie GUGiK gotowy jest wydać na tę transzę aktualizacji BDOT10k do 595 tys. zł, podczas gdy suma najtańszych ofert opiewa na raptem 231 tys. zł, czyli niecałe 2/5 budżetu.

Dla porównania, w rozstrzygniętych już przetargach dla zakresów 3 i 4 suma zawartych przez GUGiK kontraktów opiewała na 60% kosztorysu, a dla zakresu 5 – na 65%. Oznacza to zatem, że walka cenowa wśród firm geodezyjnych staje się coraz bardziej zacięta.

Zestawienie ofert


Zestawienie aktualnych ogłoszeń zamówień publicznych z branży geodezyjnej, kartograficznej oraz GIS-owej prezentujemy w nowym dziale Baza Przetargów

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS