wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-27| GNSS, Teledetekcja, Imprezy

Już jutro Dzień Przemysłu Kosmicznego w Gdańsku

Polska Agencja Kosmiczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w najbliższy czwartek (28 lipca) w Gdańsku organizują Dzień Przemysłu Kosmicznego. Celem spotkania jest integracja przedstawicieli sektora kosmicznego oraz przemysłu z województwa pomorskiego, czyli dostawców i potencjalnych odbiorców technologii kosmicznych.


Już jutro Dzień Przemysłu Kosmicznego w Gdańsku <br />
fot. ESA
fot. ESA

Przedstawiciele sektora kosmicznego będą mieli okazję zapoznać się z potrzebami m.in. jednostek administracji publicznej, a także podmiotów zarządzających infrastrukturą transportowo-logistyczną (kolej, porty morskie i lotnicze). Przedstawiciele przemysłu, na przykładzie konkretnych ofert, poznają natomiast rozwiązania pozwalające zoptymalizować ich pracę oraz usprawnić realizowanie poszczególnych zadań.

Województwo pomorskie oferuje szerokie spektrum możliwości wykorzystania danych satelitarnych i rozwoju sektora technologii kosmicznych. Sprzyjają temu warunki i zasoby przyrodnicze (min. morze, jeziora, rzeki, lasy), infrastruktura gospodarczo-przemysłowa (min. porty, stocznie, zakłady przemysłowe, składy kontenerowe), wysoka urbanizacja i związana z nią infrastruktura miejska, a także fakt, ze Trójmiasto jest dużym ośrodkiem akademickim, gdzie kształci się specjalistów branży kosmicznej, inżynierów, przyrodników, prawników, menadżerów, logistyków i innych.

Środowisko naturalne i te zmienione przez człowieka mogą stać się przedmiotem analiz, monitoringu, czy różnego rodzaju statystyk, do których informacje pochodzić mogą z danych satelitarnych. W dziedzinie downstream, czyli kreatywnego opracowania danych pozyskanych dzięki sztucznym satelitom możemy wyróżnić trzy główne obszary aktywności: nawigacja satelitarna, zobrazowania satelitarne oraz łączność satelitarna.

Planowane w Gdańsku spotkanie będzie okazją do pokazania potencjału polskiego sektora kosmicznego i możliwości jego wykorzystania w różnych dziedzinach gospodarki. Z drugiej strony będzie to szansa na poznanie przedsiębiorstw z województwa pomorskiego i ich potrzeb oraz planów rozwojowych.

Ramowy program wydarzenia

Źródło: POLSA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS