wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-26| artykuł sponsorowany | Firma

Marzy ci się nowe mieszkanie w Gliwicach? Zobacz, po czym poznasz dewelopera godnego zaufania!

Nowe osiedla w Gliwicach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić — to miasto, które nie tylko jest świetnie skomunikowane z Aglomeracją Śląską, ale stwarza też wiele możliwości rozwoju. Jakie nowe inwestycje deweloperskie powstają w mieście?


Marzy ci się nowe mieszkanie w Gliwicach? Zobacz, po czym poznasz dewelopera godnego zaufania! <br />
Apartamenty Poezji III
Apartamenty Poezji III

Czy Gliwice to dobre miejsce do życia?

Tak, zdecydowanie. To prężnie rozwijające się miasto, ulokowane w zachodniej części Aglomeracji Śląskiej. Gmina jest doskonale skomunikowana zarówno w osi wschód–zachód, jak i północ–południe, w czym duża zasługa dwóch autostrad: A1 i A4, które krzyżują się w Sośnicy.

Duże znaczenie dla lokalnego ekosystemu drogowego ma też DTŚ, czyli Drogowa Trasa Średnicowa, którą szybko dotrzemy m.in. do Rudy Śląskiej, oraz DK78, która komunikuje Gliwice z Rybnikiem, czy znajdującym się nieopodal granicy z Czechami Wodzisławiem Śląskim.

Ogromnym atutem miasta jest też szybki dostęp do połączeń kolejowych klasy Intercity. Z miejskiego dworca odjeżdżają zarówno kursy obsługiwane przez tego przewoźnika, jak i połączenia lokalne, za które odpowiadają PolRegio i Koleje Śląskie. Z Gliwic można też szybko dotrzeć do międzynarodowego portu lotniczego w Katowicach-Pyrzowicach: wystarczy zaledwie 30 minut samochodem.

Atuty miasta docenią też osoby, które chcą rozwijać swoją karierę zawodową. Nie dość, że w Gliwicach działa sporo cenionych firm, to jeszcze wynagrodzenia są jednymi z najwyższych na Śląsku. Tylko Katowice mogą pochwalić się wyższymi pensjami.

Mimo swojego przemysłowego rodowodu Gliwice są też świetnym miejscem do życia dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą. Atrakcje, takie jak jezioro Dzierżno Duże, Kanał Gliwicki czy Park Chrobrego, na pewno dostarczą osobom aktywnym wielu świetnych wrażeń. Patrząc na miasto w ten sposób, nie powinno dziwić, że nowe mieszkania w Gliwicach rozchodzą się bardzo szybko.

Nowe osiedle w Gliwicach — czym powinno się charakteryzować?

Kluczowy jest standard wykończeń oraz lokalizacja inwestycji. Profesjonalni deweloperzy działający w Gliwicach, jak Dom100.eu, już dawno temu zrozumieli, że odpowiednia równowaga między tymi dwoma cechami to recepta na sukces.

Osiedla ulokowane dosłownie w szczerym polu, daleko od głównych tras przelotowych czy punktów handlowo-usługowych, nie cieszą się już tak dużą popularnością, jak jeszcze kilka lat temu. Dziś, kupując nowe mieszkanie, chcemy, by znajdowało się ono jednocześnie blisko centrum oraz w zacisznej okolicy. Właśnie takie inwestycje realizują najlepsze firmy, jak Dom100.

Atutem będzie też wysoki standard wykończeń. Monitoring wizyjny, parkingi podziemne, pompy ciepła czy instalacje fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych to atuty, których nie warto lekceważyć. Najlepsze firmy działające na rynku dają nawet swoim mieszkańcom dostęp do ładowarki do pojazdów elektrycznych.

Nie bez znaczenia jest też metraż. Nowoczesne osiedle to takie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie — bez względu, czy będzie to nieduża kawalerka, mieszkanie dla dwóch osób o powierzchni użytkowej zbliżonej do 50 m kw., czy duży, 88-metrowy apartament.

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości?

Zdaniem wielu ekspertów, wciąż jest to o wiele bezpieczniejsza forma zabezpieczenia swojego kapitału niż papiery wartościowe średniego i wysokiego ryzyka. W dużej mierze wynika to z tego, że w Polsce wciąż borykamy się z deficytem lokalowym. Szacuje się, że jego zaspokojenie może zająć nawet i dekadę.


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS