wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-21| Geodezja, Prawo, Instytucje

Czy GUGiK zapłaci trzecią karę nałożoną przez UODO?

Czy podobnie jak w dwóch ostatnich przypadkach GUGiK będzie odwoływał się do sądu administracyjnego od kary nałożonej niedawno przez Urząd Ochrony Danych Osobowych?


Czy GUGiK zapłaci trzecią karę nałożoną przez UODO?

Przypomnijmy, że pierwsze dwie kary w wysokości po 100 tys. zł prezes UODO nałożył na Głównego Geodetę Kraju latem 2020 roku. Jedna dotyczyła utrudniania kontroli w GUGiK, a druga niezgodnej z prawem publikacji numerów ksiąg wieczystych w Geoportalu. Od obu tych kar GGK odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten przyznał jednak rację prezesowi UODO. Ostatecznie obie sprawy trafiły do Naczelnego Sądu Administracyjnego i tam wciąż czekają na prawomocne orzeczenie.

Z kolei trzecia kara (w wysokości 60 tys. zł) nałożona została na GGK na początku lipca br., a dotyczyła niezgłoszenia do UODO naruszenia ochrony danych osobowych. Tym naruszeniem było zaś przypadkowe i krótkotrwałe opublikowanie numerów ksiąg wieczystych w Geoportalu.

Czy i tym razem GUGiK będzie się odwoływał od tej decyzji do WSA?

Z krótkiej odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od Urzędu, wynika, że nie. Kara zostanie zatem zapłacona bez walki sądowej.

Zapytaliśmy również, czy po majowej zmianie w fotelu GGK GUGiK planuje wycofać skargi kasacyjne, jakie złożył do NSA w sprawie obu poprzednich kar. I w tym przypadku odpowiedź jest negatywna. Jak ponadto poinformował GUGiK, wciąż nie jest znany termin rozpraw w obu sprawach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS