wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-13| Mapy, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Kto wykona ortofotomapę Polski na zlecenie POLSA

Polskia Agencja Kosmiczna (POLSA) wyłoniła zwycięzcę przetargu na opracowanie ortofotomapy satelitarnej o zwiększonej rozdzielczości.


Kto wykona ortofotomapę Polski na zlecenie POLSA

W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Złożyły je krakowskie firmy KPGeo (330,3 tys. zł brutto) oaz Altergeo Holding (218,7 tys. zł brutto). Zamawiający uznał za najkorzystniejszą tańszą propozycję.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dla obszaru całej Polski ortofotomapy satelitarnej o zwiększonej rozdzielczości ze scen Sentinel-2 zarejestrowanych w 2022 r., z terenowym rozmiarem piksela nie większym niż 2,5 m, w barwach rzeczywistych RGB (RGB 432) oraz CIR (RGB 843), w układzie PL-1992, a także opisanie metodyki jej wykonania.

Ortofotomapa ma zostać opracowana przy użyciu technologii bazującej na uczeniu maszynowym. Zostanie ona wykorzystana jako warstwa tłowa oraz produkt umożliwiający wysokopoziomowe analizy o charakterze strategicznym dotyczące zjawisk i ich relacji (w tym pokrycia terenu, zmian pokrycia terenu, trendów w zakresie rozwoju obszarów miejskich czy degradacji obszarów przyrodniczych).

Zgodnie z dokumentacją przetargową ortofotomapa ma być wykonana w ciągu 4,25 mies. od podpisania umowy.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS