wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-07| GIS, Mapy, Przetargi, Software

Globema prezentuje GeoGrid, czyli lekki GIS

Oferta warszawskiej firmy geoinformatycznej Globema poszerzyła się o oprogramowanie GeoGrid. Producent opisuje je jako lekki GIS do zarządzania danymi na mapach.


Globema prezentuje GeoGrid, czyli lekki GIS

Jak wyjaśnia spółka, w trakcie swojej współpracy z organizacjami z branży sieciowej, jednostkami terytorialnymi oraz firmami zajmującymi się nieruchomościami czy e-commerce zaobserwowano potrzeby związane z location intelligence (LI). Jest to proces związany z wykorzystaniem danych geoprzestrzennych do rozwiązywania problemów biznesowych.

Aby umożliwić firmom rozwój w tym obszarze, stworzono GeoGrid. Jest to system, który łączy cechy „lekkiego GIS-u” z LI. Tym samym GeoGrid umożliwia łączenie danych przestrzennych z danymi biznesowymi w celu ich analizy – odnajdywania wzorców, trendów oraz głębszego zrozumienia badanych zjawisk.

Kluczowe funkcje GeoGrid to: tworzenie estetycznych interaktywnych map, monitorowanie i zarządzanie zasobami, edytowanie obiektów i współpraca z innymi użytkownikami, a także analizowanie danych i przeglądanie paneli (dashboardów).

System jest oferowany jako usługa w chmurze, przez co jest szybki do uruchomienia. Można z niego korzystać zarówno przez aplikację webową, jak i mobilną, a obie są proste w obsłudze – przekonuje Globema. GeoGrid posiada konfigurowalny model danych, który może łączyć dane pochodzące z różnych źródeł. Ponadto dzięki wykorzystaniu platformy FME system pozwala na pozyskiwanie, transformację i integrację danych w ponad 450 formatach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS