Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-05| GIS, Mapy

Geoportal Tatr w nowej odsłonie

Tatrzański Park Narodowy zaprezentował nową wersję swojego serwisu mapowego. Znajdziemy tu informacje przydatne zarówno dla turystów, jak i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.


Geoportal Tatr w nowej odsłonie <br />
Moduł "Informacja turystyczna"
Moduł "Informacja turystyczna"
Geoportal Tatr w nowej odsłonie <br />
Moduł "Dziedzictwo kulturowe"
Moduł "Dziedzictwo kulturowe"
Geoportal Tatr w nowej odsłonie <br />
Moduł "Liczenie kozic"
Moduł "Liczenie kozic"

Geoportal Tatry bazuje na technologii Portal for ArcGIS firmy Esri. Jak wyjaśnia TPN, udostępnianie danych w tym serwisie odbywa się z wykorzystaniem bazy Oracle. Zasoby Parku są aktualizowane na bieżąco, a każda zmiana prezentowana jest na mapie w czasie rzeczywistym.

Na dziś w tatrzański geoportal składa się z 5 modułów. W kompozycji „Informacja turystyczna” (dostępnej również dla urządzeń mobilnych) znajdziemy dane dotyczące przebiegu szlaków turystycznych, a także lokalizacje parkingów, schronisk czy punktów informacji. Przydatnym elementem są ponadto aktualne informacje o utrudnieniach, np. o zamkniętych szlakach i jaskiniach czy uszkodzonej infrastrukturze. Moduł informuje też o planowanych prelekcjach edukacyjnych.

Turyści rządni wiedzy o tatrzańskiej przyrodzie mogą sięgnąć do modułów tematycznych. W kompozycji „Podział powierzchniowy” znajdą informacje o zasięgu różnych form ochrony przyrody. W module „Dziedzictwo kulturowe” umieszczono z kolei lokalizacje takich obiektów jak: szałasy, hale, kapliczki, figurki, krzyże czy miejsca związane z górnictwem i hutnictwem. Kompozycja „Gleby, geologia i kras” zawiera zaś szczegółowe dane o geologii i geomorfologii TPN. Ciekawostką jest moduł „Liczenie kozic”, dzięki któremu dowiemy się, w których częściach Tatr żyje najwięcej tych zwierząt.

W planach rozwoju Geoportalu Tatry są kolejne moduły.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS