wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-04| Geodezja, GIS, Instytucje

Wizyta studyjna w ramach międzynarodowego projektu dla Mołdawii

W Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii odbyła się pierwsza wizyta studyjna uczestników projektu współpracy bliźniaczej dla Mołdawii „Improving Spatial Data Services in the Republic of Moldova following EU standards”, który jest realizowany przez konsorcjum: Chorwacja, Holandia oraz Polska.


Wizyta studyjna w ramach międzynarodowego projektu dla Mołdawii

W ramach wizyty pracownicy GUGiK przedstawili podstawy SDI, przykłady i praktyczne rozwiązania w zakresie usług sieciowych, dane wektorowe i rastrowe na przykładzie serwisu www.geoportal.gov.pl. Goście z Mołdawii zapoznali się m.in. z wykorzystaniem infrastruktury danych przestrzennych w planach zagospodarowania przestrzennego, metodyką pozyskiwania i weryfikacji danych oraz projektami finansowanymi z europejskich funduszy strukturalnych. W sesji podsumowującej uczestniczyła p.o. Główny Geodeta Kraju Alicja Kulka.

Zgodnie z programem wizyty goście poznali także działalność innych jednostek administracyjnych w zakresie SDI w naszym kraju, tj. Główny Urząd Statystyczny, a także Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Krakowie, w którym zaprezentowano, jak wygląda prowadzenie ewidencji gruntów i budynków oraz miejski system informacji przestrzennej.

Wizyta służyła poznaniu specyfiki funkcjonowania Infrastruktury Informacji Przestrzennej w Polsce, z której Mołdawianie będą czerpać inspiracje do rozwijania swojego systemu.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS