Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-01| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Lipcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 07/2022. W materiale okładkowym piszemy o dostępności danych przestrzennych w czasach wojny. Polska stała się w ostatnich latach niekwestionowanym liderem otwierania tych danych. W związku z wojną w Ukrainie pojawiają się jednak głosy, by przynajmniej tymczasowo zejść z tej ścieżki.


Lipcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Inny aktualny temat to udostępnianie usług sieciowych dla aktów planowania przestrzennego przez gminy. Od kilku miesięcy samorządy w Polsce zalewane są wnioskami o udostępnienie informacji publicznej w tym zakresie. Do sprawy merytorycznie odnosi się Zbigniew Malinowski, prezes Geo-Systemu, wyjaśniając, jakie obowiązki ciążą na gminach w związku z budową krajowej IIP.

Kolejny artykuł i kolejny gorący temat – pod koniec tego roku nastąpi zmiana siedziby Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Od II wojny światowej GUGiK miał 4 adresy, wszystkie w prestiżowych lokalizacjach. Wątpliwe więc, by kolejna zmiana była na lepsze.

W lipcowym GEODECIE piszemy też o niewpuszczaniu wykonawcy geodezyjnego na grunt. Choć przepisy Pgik są w tej materii precyzyjne, nie brakuje sytuacji, w których geodeta musi się potykać z właścicielami terenu, aby wykonać swoją pracę.

Miłośników najnowszych technologii z pewnością zainteresują testy urządzenia viDoc RTK rover firmy Pix4D. To specjalna nakładka na smartfon lub tablet, która pozwala łatwo i szybko pozyskiwać chmurę punktów o centymetrowej dokładności. Z kolei dla fanów nauki artykuł o predykcji orbit satelitów GNSS. Analiza ich dostępności i jakości jest bardzo ważna między innymi przy pomiarach laserowych do tych satelitów.

I wreszcie artykuł z cyklu "Bogdan Grzechnik radzi". Bazując na swoim bogatym doświadczeniu życiowym i zawodowym, autor przekazuje tym razem wnioski i sugestie dotyczące uprawiania zawodu geodety.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili lipcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lipcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość lipcowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS