wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-29| GIS, Software

Esri ułatwi analizy big data

ArcGIS GeoAnalytics Engine – to nowe oprogramowanie amerykańskiej firmy Esri, które ma ułatwić złożone analizy dużych zbiorów danych przestrzennych.


Esri ułatwi analizy big data

Jak wyjaśnia producent, ten nowy produkt stanowi intuicyjne narzędzie działające w chmurze obliczeniowej, które można łatwo integrować z istniejącymi przepływami pracy bez konieczności dodatkowych szkoleń, inwestowania w nowe technologie czy przenoszenia zbiorów danych. ArcGIS GeoAnalytics Engine jest wszechstronną biblioteką analiz przestrzennych, która jest natywna dla Spark – ujednoliconego silnika analitycznego dla big data i uczenia maszynowego.

– Branże od usług ubezpieczeniowych i finansowych, po obronność i wywiad muszą w coraz większym stopniu wykorzystywać duże zbiory danych do podejmowania decyzji – powiedziała Lauren Bennett, szefowa działu analiz przestrzennych i data science w Esri. – Im więcej danych analizuje organizacja, tym ważniejsze jest, aby nadać im sens w świecie rzeczywistym. Analityka geoprzestrzenna wykorzystuje lokalizację do wykrywania wzorców, odkrywania ukrytych relacji i ulepszania modelowania predykcyjnego – tłumaczy.

W ocenie Esri naukowcy zajmujący się danymi napotykają kilka przeszkód we włączaniu analizy przestrzennej do przepływów pracy big data. Często brakuje im specjalistycznej wiedzy i muszą korzystać z wielu odrębnych pakietów oprogramowania, a środowiska przetwarzania dużych zbiorów danych nie są zbudowane z myślą o obsłudze analiz przestrzennych. Odpowiedzią na te problemy ma być właśnie ArcGIS GeoAnalytics Engine.

Rozwiązanie to wykorzystuje środowiska Spark, które są powszechnie stosowane w analizach big data. Dotyczy to platform Databricks, Amazon EMR oraz Dataproc oferowanych w ramach usług chmurowych Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) oraz Google Cloud.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS