wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-22| Firma

Produkcja budowlana wciąż wyraźnie rośnie

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w maju produkcja budowlano-montażowa na terenie kraju wzrosła o 13% rok do roku.


Produkcja budowlana wciąż wyraźnie rośnie
Produkcja budowlana wciąż wyraźnie rośnie <br />
źródło danych: GUS
źródło danych: GUS

Jest to już 13. miesiąc z rzędu, gdy notowane są wzrosty tego wskaźnika. W maju był on nieco wyższy niż w kwietniu (sięgnął wówczas 9,3%), choć jednocześnie znacznie niższy niż w marcu czy lutym, gdy wartości te wyraźnie przekraczały 20%.

Sprzedaż produkcji budowlano-montażowej w porównaniu do maja 2021 roku zwiększyła się we wszystkich działach budownictwa, przy czym w przedsiębiorstwach zajmujących się budową budynków – o 34,7%, w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 3,9%, a w podmiotach realizujących roboty budowlane specjalistyczne – o 3,3%.

Wzrost produkcji odnotowano również względem kwietnia br. – wyniósł on 14,2%.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS