Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-06-20| artykuł sponsorowany | Firma

Laser budowlany niebieski - czy warto go kupić?

Nieustanny rozwój branży technologicznej sprawia, że w ciągu roku pojawia się wiele nowych rozwiązań i nowinek technologicznych. Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny naszego życia, w tym branży budowlanej. Nową technologią, która pojawiła się na rynku już jakiś czas temu, jest technologia niebieskiego lasera krzyżowego. Czy laser niebieski jest lepszy od zielonego lub czerwonego? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu.


Laser budowlany niebieski - czy warto go kupić?

Nowoczesne lasery budowlane

Lasery budowlane nie są nowością na rynku. Kilkanaście lat temu wykorzystano wiązkę lasera w urządzeniach pomiarowych, aby wynieść prace budowlane na jeszcze wyższy poziom. Tak powstały znane dzisiaj wszystkim lasery krzyżowe. Jednak pierwsze modele miały bardzo podstawowe parametry oraz baterie o małej pojemności, przez co urządzenie szybko się rozładowywało. Postęp technologii umożliwił stworzenie profesjonalnego i nowoczesnego lasera krzyżowego na miarę naszych czasów.

Współczesny laser krzyżowy to zaawansowane urządzenie, które może emitować do 4 wiązek jednocześnie (na 4 płaszczyznach). Jeżeli chodzi o kolor wiązki, to najpopularniejszy jest laser czerwony. Jego zalety to: dobra widoczność (do 10 m), niska cena oraz energooszczędność. Najczęściej ten kolor wybierany jest do prac wewnątrz pomieszczeń – do układania glazury, malowania ścian, montowania ścianek kartonowo-gipsowych czy do montażu mebli i innych elementów dekoracyjnych. Często użytkowany przez użytkowników prywatnych lub początkujących fachowców ze względu na bardzo niską cenę. Laser krzyżowy zielony to profesjonalne urządzenie ze względu na znacznie lepszą widoczność dla ludzkiego oka. Wiązka jest dostrzegalna nawet z odległości 45 m. W związku z tym specjaliści użytkują go w pomieszczeniach, ale także w terenie, np. do układania kostki brukowej, wykonania elewacji, konstrukcji dachów i wielu innych czynności. Jednak laser z zieloną wiązką jest dużo droższy od czerwonego, a także jest bardziej energochłonny. W związku z tym takie urządzenie wykorzystują zazwyczaj firmy budowlane, a nie majsterkowicze czy złote rączki.

Niebieski laser krzyżowy – czy warto?

Technologia niebieskiej wiązki lasera krzyżowego to stosunkowa nowość wśród urządzeń pomiarowych. Niebieski laser pod względem właściwości i parametrów jest bardzo podobny do zielonej wiązki. Jest dobrze widoczny dla oka na dużych odległościach, ma podobny pobór mocy. To, co go wyróżnia, to bardzo klarowna i cienka linia. Dzięki temu możliwe jest wytyczenie precyzyjnej linii, co jest pożądane w przypadku niektórych czynności budowlanych. Cena niebieskiego lasera krzyżowego jest dużo wyższa niż dwóch pozostałych kolorów. Wiele osób rezygnuje przez to z zakupu tej technologii, na rzecz zielonego lasera, który ma bardzo podobne właściwości.

Gdzie kupić laser krzyżowy?

Wszelkie urządzenia pomiarowe, niezależnie czy będzie to laser krzyżowy, czy niwelator laserowy, warto kupić w oficjalnych punktach konkretnych marek. W takich miejscach otrzymasz pełną gwarancję na urządzenie, doradztwo techniczne, a także możliwość późniejszego serwisu i odpowiedniej kalibracji swojego urządzenia. W takim sklepie internetowym jak Maufer.pl można zakupić lasery krzyżowe Nivel System z możliwością przedłużenia gwarancji. W ofercie są różne rodzaje – wielopłaszczyznowe oraz w każdym kolorze – niebieskim, czerwonym i zielonym.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama