wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-17| Instytucje

6. trójstronne spotkanie komisji nazewniczych z Czech, Polski i Słowacji

W Bratysławie 14 czerwca 2022 r. odbyło się 6. trójstronne spotkanie komisji nazewniczych z Czech, Polski i Słowacji. Zostało ono zorganizowane w trybie hybrydowym przez słowacki Urząd Geodezji, Kartografii i Katastru (Úrad geodézie, kartografie a katastra).


6. trójstronne spotkanie komisji nazewniczych z Czech, Polski i Słowacji

Ze strony Polski uczestniczyli w nim: prof. Urszula Bijak – przewodnicząca Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych przy MSWiA, Maciej Zych – przewodniczący Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami RP przy Głównym Geodecie Kraju, a także w trybie zdalnym przedstawiciele Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii: Anna Radomyska oraz Justyna Kacprzak.

Spotkanie było poświęcone działaniom w dziedzinie standaryzacji nazw geograficznych od ostatniego spotkania w 2018 r. w Warszawie, tj. działalności poszczególnych komisji nazewniczych w latach 2018–2022, harmonizacji nazewnictwa geograficznego na granicach państwowych poszczególnych krajów oraz tematom językowym.

Strona polska zaprezentowała łącznie trzy referaty, w których omówiono prace prowadzone przez obie komisje nazewnicze funkcjonujące w Polsce, a także zagadnienia dotyczące państwowego rejestru nazw geograficznych (PRNG).

Trójstronne spotkania odbywają się cyklicznie od 2014 r., podczas nich są omawiane zagadnienia dotyczące standaryzacji nazewnictwa geograficznego, działalności komisji nazewniczych w poszczególnych krajach, harmonizacji nazewnictwa na terenach przygranicznych, a także prac badawczych w zakresie językoznawstwa.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS