wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-17| Instytucje

6. trójstronne spotkanie komisji nazewniczych z Czech, Polski i Słowacji

W Bratysławie 14 czerwca 2022 r. odbyło się 6. trójstronne spotkanie komisji nazewniczych z Czech, Polski i Słowacji. Zostało ono zorganizowane w trybie hybrydowym przez słowacki Urząd Geodezji, Kartografii i Katastru (Úrad geodézie, kartografie a katastra).


6. trójstronne spotkanie komisji nazewniczych z Czech, Polski i Słowacji

Ze strony Polski uczestniczyli w nim: prof. Urszula Bijak – przewodnicząca Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych przy MSWiA, Maciej Zych – przewodniczący Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami RP przy Głównym Geodecie Kraju, a także w trybie zdalnym przedstawiciele Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii: Anna Radomyska oraz Justyna Kacprzak.

Spotkanie było poświęcone działaniom w dziedzinie standaryzacji nazw geograficznych od ostatniego spotkania w 2018 r. w Warszawie, tj. działalności poszczególnych komisji nazewniczych w latach 2018–2022, harmonizacji nazewnictwa geograficznego na granicach państwowych poszczególnych krajów oraz tematom językowym.

Strona polska zaprezentowała łącznie trzy referaty, w których omówiono prace prowadzone przez obie komisje nazewnicze funkcjonujące w Polsce, a także zagadnienia dotyczące państwowego rejestru nazw geograficznych (PRNG).

Trójstronne spotkania odbywają się cyklicznie od 2014 r., podczas nich są omawiane zagadnienia dotyczące standaryzacji nazewnictwa geograficznego, działalności komisji nazewniczych w poszczególnych krajach, harmonizacji nazewnictwa na terenach przygranicznych, a także prac badawczych w zakresie językoznawstwa.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS