wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-01| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna w nowym składzie

Pełniąca obowiązki głównego geodety kraju Alicja Kulka powołała na nową kadencję członków Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej.


Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna w nowym składzie

Nowym przewodniczącym OKD został Marek Michalec. Jest on absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Ma ponad piętnastoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii. Aktualnie jest zatrudniony na stanowisku głównego specjalisty w Wydziale Orzecznictwa Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, gdzie od lat przygotowuje rozstrzygnięcia administracyjne, w tym o charakterze sanacyjnym, dotyczące nakładania kar pieniężnych. Członkiem OKD jest już od kilku lat. Nie tylko bierze udział w jej orzekaniu, ale także wielokrotne przewodniczył składom orzekającym. Ma dodatkowe doświadczenie w zakresie zagadnień z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej w związku z pełnieniem funkcji członka Wspólnej Komisji Dyscyplinarnej dla pracowników GUGiK i Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych (który ma siedzibę w tym samym budynku co GUGiK).

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji pracami tego gremium kierował Adolf Jankowski – do niedawna dyrektor Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej w GUGiK.

Poza Markiem Michalcem w OKD zasiadają: Adrianna Berenson, Małgorzata Brzezińska, Agata Cieślińska, Marcin Grudzień, Adolf Jankowski, Jan Kwaśniak, Joanna Parda, Jacek Płaska, Wiesław Szymański oraz Małgorzata Zajewska.

Kadencja wyżej wymienionych członków Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej formalnie rozpoczęła się 26 maja i potrwa 4 lata.

Jak napisano w uzasadnieniu zarządzenia GGK w tej sprawie, dotychczasowy skład OKD regulowały zarządzenia GGK z lat 2018 i 2022 r. W efekcie kadencje poszczególnych członków kończyłyby się w różnym czasie. Aby zapewnić ciągłości i sprawność działania komisji, zachodzi zatem konieczność ujednolicenia składu.

Przypomnijmy, że działająca przy GGK Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna została powołana na mocy nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego z 2014 roku. Jest ona organem II instancji. Zajmuje się zatem odwołaniami od rozstrzygnięć wojewódzkich komisji dyscyplinarnych składanymi zarówno przez obwinionego, jak i rzecznika dyscyplinarnego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS