Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-30| GIS, Teledetekcja, Software

Planowanie i obróbka nalotów dronów DJI w nowej aplikacji Mapware Fly

Amerykańska firma Mapware udostępniła w Google Play aplikację mobilną, która pozwala na łatwe planowanie nalotów fotogrametrycznych przy użyciu dronów marki DJI. Na razie z programu można korzystać bez opłat.


Planowanie i obróbka nalotów dronów DJI w nowej aplikacji Mapware Fly

Na dziś aplikacja Mapware Fly dostępna jest dla tabletów z systemem Android i wspiera następujące bezzałogowce: DJI Mavic 2 Pro, DJI Phantom 4 Pro V2.0, DJI Mavic Air 2 oraz DJI Mini 2. Jak zapewniają twórcy oprogramowania, w planach jest przygotowanie wersji również dla iOS oraz dostosowanie produktu do innych modeli dronów.

Co potrafi Mapware Fly?

Główną funkcją programu jest łatwe planowanie nalotu w celu pozyskania zdjęć. By to zrobić, użytkownik musi jedynie oznaczyć na mapie obszar, jaki ma być zobrazowany. Na tej podstawie aplikacja sama dopasuje optymalną trasę lotu oraz jego parametry.

Oczywiście software oferuje bardziej rozbudowane opcje planowania, choćby Terrain Following, czyli lot na zadanej wysokości nad powierzchnią terenu. Funkcja może okazać się przydatna podczas misji nad obszarem o urozmaiconej rzeźbie.

Po zaplanowaniu nalotu Mapware Fly pozwala przejść przez tzw. checklistę, by upewnić się, że maszyna jest gotowa do startu. Następnie przeprowadzane jest pozyskanie danych wraz z możliwością śledzenia na żywo parametrów lotu oraz obrazu z kamery.

Po wykonaniu zdjęć są one przesyłane do chmury obliczeniowej firmy Mapware, gdzie mogą być przetwarzane do postaci modelu 3D czy ortofotomapy, a także udostępniane innym uczestnikom projektu. Ta usługa jest już jednak dodatkowo płatna.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS