wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-30| GIS, Teledetekcja, Software

Planowanie i obróbka nalotów dronów DJI w nowej aplikacji Mapware Fly

Amerykańska firma Mapware udostępniła w Google Play aplikację mobilną, która pozwala na łatwe planowanie nalotów fotogrametrycznych przy użyciu dronów marki DJI. Na razie z programu można korzystać bez opłat.


Planowanie i obróbka nalotów dronów DJI w nowej aplikacji Mapware Fly

Na dziś aplikacja Mapware Fly dostępna jest dla tabletów z systemem Android i wspiera następujące bezzałogowce: DJI Mavic 2 Pro, DJI Phantom 4 Pro V2.0, DJI Mavic Air 2 oraz DJI Mini 2. Jak zapewniają twórcy oprogramowania, w planach jest przygotowanie wersji również dla iOS oraz dostosowanie produktu do innych modeli dronów.

Co potrafi Mapware Fly?

Główną funkcją programu jest łatwe planowanie nalotu w celu pozyskania zdjęć. By to zrobić, użytkownik musi jedynie oznaczyć na mapie obszar, jaki ma być zobrazowany. Na tej podstawie aplikacja sama dopasuje optymalną trasę lotu oraz jego parametry.

Oczywiście software oferuje bardziej rozbudowane opcje planowania, choćby Terrain Following, czyli lot na zadanej wysokości nad powierzchnią terenu. Funkcja może okazać się przydatna podczas misji nad obszarem o urozmaiconej rzeźbie.

Po zaplanowaniu nalotu Mapware Fly pozwala przejść przez tzw. checklistę, by upewnić się, że maszyna jest gotowa do startu. Następnie przeprowadzane jest pozyskanie danych wraz z możliwością śledzenia na żywo parametrów lotu oraz obrazu z kamery.

Po wykonaniu zdjęć są one przesyłane do chmury obliczeniowej firmy Mapware, gdzie mogą być przetwarzane do postaci modelu 3D czy ortofotomapy, a także udostępniane innym uczestnikom projektu. Ta usługa jest już jednak dodatkowo płatna.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS