Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-27| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Mazowieckie drogi wojewódzkie zostaną zeskanowane

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpisał przetarg na wdrożenie elektronicznego systemu wspomagania zarządzania drogami. Częścią zamówienia jest m.in. wykonanie mobilnego skanowania infrastruktury drogowej.


Mazowieckie drogi wojewódzkie zostaną zeskanowane

Podstawowym celem zamawianego systemu będzie udostępnienie 17 e-usług publicznych na poziomie dojrzałości V dla przedsiębiorców i obywateli, które obecnie procesowane są w wersji papierowej. By było to możliwe, konieczne jest zbudowanie modułowej platformy. Jej częścią będzie m.in. moduł mapowy. Ma się on składać m.in. z serwera map, przeglądarki zdjęć panoramicznych i danych 3D, geoportalu wewnętrznego oraz publicznego, aplikacji mobilnej umożliwiającej rejestrowanie w terenie zadań wykonywanych przez brygady remontowe, instalatorów i pracowników technicznych, a także z modułu importu danych. Częścią platformy będzie również moduł ewidencji majątku drogowego.

W ramach przetargu przewidziano ponadto pozyskanie danych przestrzennych, które zasilą powyższe moduły. Do obowiązków wykonawcy będzie zatem należało wykonanie zdjęć panoramicznych 2830 km dróg z 3-metrowym interwałem. Ma do tego posłużyć 5 kamer z matrycą 5 Mpx każda. Pomiar lokalizacji zdjęcia musi być wykonany w technologii RTK, RTN lub PPK. Wykonany zostanie również mobilny skaning – te prace także obejmą 2830 km dróg. Należy do nich wykorzystać skaner mierzący przynajmniej 600 tys. pkt/s na dystansie nie mniejszym niż 120 metrów.

Na podstawie powyższych danych należy ponadto pozyskać obiekty baz BDOT500 i GESUT oraz przekazać je do PZGiK. Dla dróg w zarządzie MZDW należy również utworzyć sieć referencyjną. W tym celu wykonawca musi wykonać pomiar rzeczywistej długości wszystkich odcinków referencyjnych z dokładnością do 10 cm. Dopuszcza się określenie tych wartości z wykorzystaniem chmury punktów uzyskanej ze skaningu.

Na liście pomiarowych prac znajduje się także pozyskanie danych dotyczących ewidencji dróg, obiektów organizacji ruchu drogowego oraz obiektach inżynierskich.

Łączna wartość przetargu szacowana jest na około 14 mln zł. Prace mają zostać wykonane do 30 czerwca 2023 roku. Są one współfinansowane ze środków RPO Województwa Mazowieckiego.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 200 tys. zł można składać do 28 czerwca.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS