wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-27| GIS, Firma, Software

FME World Tour 2022 odbyło się w Warszawie

18 maja odbyła się kolejna edycja FME World Tour – wydarzenia dla użytkowników i sympatyków platformy FME do integracji i przetwarzania danych. Wzięło w nim udział ponad 100 gości z firm i instytucji z całej Polski. Tegoroczna edycja była okazją do spotkań i wymiany doświadczeń na żywo po ponad trzech latach przerwy.


FME World Tour 2022 odbyło się w Warszawie

Podczas głównej części konferencyjnej wystąpili przedstawiciele firm i instytucji, w których FME jest wykorzystywane na co dzień, prezentując praktyczne przykłady zastosowania platformy. Swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele: Politechniki Warszawskiej, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi oraz firm MGGP Aero, QAH, Nexera, Jeppesen oraz Boeing Company. Globemę, organizatora wydarzenia, reprezentowali Mateusz Pyra, Paweł Wróblewski i Wiktor Sawicki, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w projektach dla klientów, w których korzystają z FME.

Największym zainteresowaniem spośród prezentowanych w tym roku tematów wystąpień cieszyły się zagadnienia praktycznego zastosowania FME w projektach i przestrzeni publicznej:
• „Czy cyfrowy bliźniak obiektów naturalnych jest możliwy? – Rola FME w Krajowej Mapie Drzew” – Karol Krajewski, MGGP Aero;
• „Wykorzystanie FME w Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS)” – dr hab. inż. Dariusz Gotlib i dr inż. Michał Wyszomirski, Politechnika Warszawska;
• „Wykorzystanie FME w budowaniu i utrzymaniu Łódzkiego Systemu Informacji Planistycznej” – Maciej Marczewski i Michał Brodowicz, MPU Łódź.

Dzień przed głównym wydarzeniem, czyli 17 maja, odbyła się część warsztatowa – szkolenia z zakresu FME Desktop Advanced oraz FME Server. Certyfikowani trenerzy przeszkolili kolejnych użytkowników FME, którzy mogą teraz lepiej i sprawniej przetwarzać dane i budować odpowiednie procesy.
Oprócz wykładów i warsztatów nie zabrakło wyczekiwanych rozmów w kuluarach, a także przygotowanych specjalnie dla uczestników zabaw i konkursów – oczywiście o tematyce FME.
Jednym z zadań konkursowych było stworzenie najbardziej kreatywnej i oryginalnej opinii na temat FME. Choć zadanie jury nie było łatwe, udało się wyłonić najciekawsze propozycje.

– Oprócz szansy uczestniczenia w prelekcjach i warsztatach, FME World Tour 2022 było okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na żywo, których tak brakowało podczas pandemii. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że to właśnie taka forma organizowania spotkań przynosi wszystkim największe korzyści i radość i tym bardziej nie możemy już doczekać się przyszłorocznej edycji FME World Tour – skomentowała wydarzenie Karolina Borkowska, product manager FME, Globema.

Pełna relacja dostępna na stronie organizatora

FME World Tour odbywa się co roku wiosną, kolejno w różnych miastach na całym świecie – w tym roku było ich 28 na 4 kontynentach. Wydarzenie jest organizowane przez partnerów twórcy FME – Safe Software.
W Polsce głównym organizatorem jest Globema – dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: Globema


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS