wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-20| Geodezja, Ludzie

Ranny geodeta z Ukrainy potrzebuje pomocy

Przebywający obecnie Kijowie, ranny podczas walk na froncie w Ukrainie geodeta potrzebuje specjalistycznych leków i środków medycznych.


Ranny geodeta z Ukrainy potrzebuje pomocy <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

– Dzisiaj rano dostałem taką wiadomość od dziekana Tarasa z Kijowa. Ranny to pracownik Anatolija, prezydenta stowarzyszenie geodetów urządzeniowców rolnych – poinformował Geofrum.pl dr Olgierd Kempa z Uniwersytetu Przyrodniczego. Dr Kempa od początku rosyjskiej inwazji wspiera kolegów z Ukrainy. Pisał o tym m.in. w artykule w GEODECIE 4/2022. To właśnie w tym tekście czytelnicy poznali prof. Tarasa (dziekana Wydziału Gospodarki Przestrzennej jednego z kijowskich uniwersytetów) i dr. Anatolija.

Ranny geodeta ma przebite płuca, częściowo amputowane kończyny. Lekarze, nie mogąc zapewnić mu niezbędnej opieki w obszarze działań wojennych, zmuszeni byli do ciągłego cięcia martwej tkanki. Teraz poszkodowany znajduje się już w Kijowie, ale wymaga specjalnej terapii i leków, których brakuje w Ukrainie.
Potrzebne są następujące środki: GENADINE, zestaw opatrunkowy KCI V.A.C. GRANUFOAM, KCI ACTIV A.C., folia Hartmann Hydrofilm, zestaw do leczenia ran Medela Invia, kanister Medela Invia Liberty 800 ml.

Osoby chcące pomóc mogą się kontaktować z dr. Olgierdem Kempą – nr tel.: 501 538 555, e-mail: olgierd.kempa@upwr.edu.pl. Sprawa jest pilna – we wtorek 24 maja rusza transport z pomocą do Kijowa.

DC


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS