Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-17| Geodezja, Edukacja

Geodezyjna umowa politechnik w Warszawie i Walencji

Politechnika Warszawska podpisała umowę podwójnego dyplomu kierunku geodezja i kartografia z Universitat Politècnica de València (UPV).


Geodezyjna umowa politechnik w Warszawie i Walencji

Jest to pierwsza ramowa umowa podwójnego dyplomu kierunku geodezyjnego w Polsce, a także jedna z nielicznych na PW. Od następnego roku akademickiego PW dołączy do grona strategicznych partnerów edukacyjnych UPV w zakresie geodezji i kartografii, obok dwóch uczelni z Niemiec i Francji.

Zwieńczeniem ponad rocznych negocjacji prowadzonych przez prodziekana dr. Krzysztofa Bakuły był moment, w którym rektorzy UPV i PW – prof. José Esteban Capilla Roma i prof. Krzysztof Zaremba – złożyli podpisy na umowie podwójnego dyplomowania dla stopnia magisterskiego kierunków geodezja i kartografia PW (wszystkich 7 specjalności) oraz engineering geomatics and geoinformation UPV.

Zainteresowani studenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Escuela Técnica Superior de Ingeniería Geodésica, Cartográfica y Topográfica UPV w ciągu 4 semestrów nauki – po roku w Warszawie i Walencji i wspólnie zrealizowanej pracy dyplomowej – uzyskają dyplom obydwu uczelni. Różne systemy edukacyjne, czasy trwania studiów i zasady panujące na PW i UPV wymagały bilateralnych ustaleń. Co istotne, realizacja takich studiów będzie bezpłatna – roczna wizytacja studenta w uczelni goszczącej będzie odbywać się w ramach programu mobilnościowego Erasmus.
Kandydaci do wyjazdu do UPV wybierani będą na WGiK co semestr.

Celem umowy jest także zwiększenie współpracy pomiędzy uczelniami, które są członkami sojuszu ENHANCE i od lat realizują wymianę studentów, pracowników i współpracę badawczą.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS