wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-17| Geodezja, Edukacja

Geodezyjna umowa politechnik w Warszawie i Walencji

Politechnika Warszawska podpisała umowę podwójnego dyplomu kierunku geodezja i kartografia z Universitat Politècnica de València (UPV).


Geodezyjna umowa politechnik w Warszawie i Walencji

Jest to pierwsza ramowa umowa podwójnego dyplomu kierunku geodezyjnego w Polsce, a także jedna z nielicznych na PW. Od następnego roku akademickiego PW dołączy do grona strategicznych partnerów edukacyjnych UPV w zakresie geodezji i kartografii, obok dwóch uczelni z Niemiec i Francji.

Zwieńczeniem ponad rocznych negocjacji prowadzonych przez prodziekana dr. Krzysztofa Bakuły był moment, w którym rektorzy UPV i PW – prof. José Esteban Capilla Roma i prof. Krzysztof Zaremba – złożyli podpisy na umowie podwójnego dyplomowania dla stopnia magisterskiego kierunków geodezja i kartografia PW (wszystkich 7 specjalności) oraz engineering geomatics and geoinformation UPV.

Zainteresowani studenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Escuela Técnica Superior de Ingeniería Geodésica, Cartográfica y Topográfica UPV w ciągu 4 semestrów nauki – po roku w Warszawie i Walencji i wspólnie zrealizowanej pracy dyplomowej – uzyskają dyplom obydwu uczelni. Różne systemy edukacyjne, czasy trwania studiów i zasady panujące na PW i UPV wymagały bilateralnych ustaleń. Co istotne, realizacja takich studiów będzie bezpłatna – roczna wizytacja studenta w uczelni goszczącej będzie odbywać się w ramach programu mobilnościowego Erasmus.
Kandydaci do wyjazdu do UPV wybierani będą na WGiK co semestr.

Celem umowy jest także zwiększenie współpracy pomiędzy uczelniami, które są członkami sojuszu ENHANCE i od lat realizują wymianę studentów, pracowników i współpracę badawczą.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS