wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-12| Geodezja, GIS

Gdańsk zlecił wykonanie zdjęć panoramicznych ulic

Obok nowej ortofotomapy, zdjęć ukośnych czy modelu 3D w tym roku gdański magistrat zlecił również wykonanie zdjęć panoramicznych wybranych dróg.


Gdańsk zlecił wykonanie zdjęć panoramicznych ulic <br />
Zakres pozyskania zdjęć panoramicznych (fot. BRG)
Zakres pozyskania zdjęć panoramicznych (fot. BRG)

W Gdańsku ortofotomapa jest regularnie aktualizowana już od kilku lat. Najnowsze warstwy pochodzą z lat 2018 i 2016 r., a w tym roku powstanie kolejna, na bazie zdjęć z połowy kwietnia. Oprócz tego w trakcie nalotu przeprowadzono lotniczy skaning laserowy oraz zebrano lotnicze zdjęcia ukośne, które pozwolą zaktualizować dane z 2018 r.

Tegoroczną nowością są ujęcia z samochodu, tzn. zdjęcia sferyczne, czyli pozwalające na oglądanie miejskich ulic w zakresie 360 stopni. – Tegoroczna aktualizacja jest po raz pierwszy uzupełniona o sferyczne zdjęcia ulic Starego, Głównego, Dolnego i Młodego Miasta – mówi Katarzyna Błaszkowska z Biura Rozwoju Gdańska. – Aparat umieszczony na samochodzie w dniach 9-10 maja sfotografował około 100 kilometrów ulic. Zebrany materiał pozwoli na wirtualne spacery po historycznym śródmieściu oraz obserwację wszelkich detali, w tym architektury gdańskich kamienic, w naprawdę doskonałej jakości – zapewnia.

Nowe dane lotnicze oraz panoramy ulic powinny zostać udostępnione do listopada br.

Źródło: UM Gdańska, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS