wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-12| artykuł sponsorowany | Firma

Ciekawe pomysły na budowę łazienki

Najlepsze pomysły na łazienkę są nie tylko proste, ale także sprawiają, że Twoja przestrzeń – niezależnie od jej wielkości – staje się naprawdę funkcjonalna. Naprawdę świetny projekt można osiągnąć niezależnie od stylu, wystroju lub budżetu. Od szybkich zamian, aby tylko odświeżyć łazienkę – pomyśl o nowym kolorze farb, kafelkach i obrazach ściennych – po większe zmiany, które radykalnie zmienią Twoją przestrzeń. Obecnie jest tak wiele możliwości dekoracji, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno osoby lubujące się w stylu klasycznym, jak i ponadczasowym lub modernistycznym.


Ciekawe pomysły na budowę łazienki

Pomysły, które odnowią lub odświeżą łazienkę

Zarówno styl nowoczesny, jak i klasyczny mają swoje zalety estetyczne, ale jak we wszystkim chodzi o zachowanie równowagi między tym, czego chcesz, a potrzebami. Jednocześnie musisz wziąć pod uwagę wystrój całego domu. Od dodania niezbędnych funkcji podczas wyposażania przestrzeni do przechowywania, po znalezienie ulubionego stylu i wyglądu reszty rzeczy. Stworzenie uspokajającej atmosfery i wybór odpowiednich mebli do łazienki może być trudne i zależy od wielu rzeczy, przede wszystkim od:

 • Wielkości pomieszczenia.
 • Kolorystyki.
 • Dostępnych materiałów.
 • Osób, które będą z niej korzystać.

W przypadku większej łazienki (np. rodzinnej) warto pomyśleć o praktycznej szafce z dużą ilością schowków i podwójną umywalką, ponieważ pojedyncza umywalka sprawdzi się idealnie w przypadku mniejszej przestrzeni lub łazienki. Włączenie cieplejszych tonów i tekstur, takich jak wyeksponowane drewno, może uzupełnić chłodniejsze powierzchnie i kolory, które najczęściej spotkamy w domowych łazienkach.

Inwestycja to podstawa

Łazienka to odzwierciedlenie Twojej pasji i duszy. To miejsce kocha lustra. Zainwestuj w magię luster, dzięki odbijającym się w nich światłom. Im większe lustro, tym lepiej. Zwłaszcza w kompaktowych łazienkach, ponieważ optycznie powiększa to przestrzeń. Niewielkie wymiary łazienki można powiększyć, używając białej farby na ścianach. Dlaczego białej? Ponieważ jest ponadczasowa, czysta i odbija światło, a to otwiera przestrzeń. Wspomniane wcześniej lustra także pomagają, zwłaszcza oszukać ludzkie oko. Zamiast tradycyjnych kwadratowych ram, stosuj owalne kształty, ponieważ zakrzywione krawędzie są smukłe i uzupełniają krzywiznę powierzchni zlewu. Następnie skup się na innych szczegółach, takich jak sprzęt, grzejnik i wykończenie.

Zainwestuj nie tylko w wygląd, ale także potrzebne sanitaria. Dobra łazienka będzie odznaczać się dobrej jakości sprzętem, wytrzymałym na wiele lat. Można, a właściwie to nawet trzeba zainwestować w odpowiednie systemy sanitarne (HydroTermo). Kup bojler lub piec – w zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby. Na co zwracać szczególnie uwagę? Na pewno nie na cenę, ponieważ nie jest i nigdy nie była wyznacznikiem prawdziwej jakości. Jeżeli nie wiemy nic na temat urządzeń sanitarnych, systemów grzewczych i innych rzeczy, zawsze warto skorzystać z fachowej obsługi sklepu


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS