wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-11| artykuł sponsorowany | Firma

Drabina dla geodety - jaki model wybrać?

Praca geodety to w większości dokonywanie pomiarów na poziomie gruntu. Bywają jednak sytuacje, w których geodeta pracuje na wysokości: pomiary wysokościowe, pomiary w pasie nadbrzeżnym czy chociażby przecinka drzew w celu odsłonięcia wizury. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że o pracy na wysokości mówimy już wtedy, gdy różnica pomiędzy posadzką a stanowiskiem wynosi 1 metr. To oznacza, że konieczne będzie stosowanie się do zasad BHP związanych z pracą na wysokości i korzystanie z odpowiedniego sprzętu. Jaka drabina dla geodety będzie najlepszym wyborem?


Drabina dla geodety - jaki model wybrać?

Czy geodeta pracuje na wysokości?

Pracą na wysokości w rozumieniu rozporządzenia jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 metra nad poziomem ziemi lub podłogi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy powierzchnia osłonięta jest ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1,5 m pełnymi ścianami lub ścianami z oknami oszklonymi oraz jest wyposażona w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości. Trudno jednak o takie warunki podczas prac terenowych, szczególnie w trakcie wykonywania przecinek w celu polepszenia wizury. W czasie prac polowych zabronione jest korzystanie z niestabilnych drabin oraz rusztowań w złym stanie technicznym, dlatego dobrą praktyką jest posiadanie własnego sprzętu dopasowanego do potrzeb. Jaka drabina dla geodety sprawdzi się najlepiej?

Drabina aluminiowa – wygodne, sprawdzone rozwiązanie

Podstawowym modelem polecanym jako drabina dla geodety jest wolnostojąca drabina aluminiowa. Jej główną zaletą jest przede wszystkim niewielka waga, dzięki czemu bez problemu możemy przenosić ją i rozstawiać w dowolnym miejscu. Wolnostojące drabiny aluminiowe KRAUSE to funkcjonalne i wytrzymałe modele z wejściem z jednej lub z dwóch stron. Antypoślizgowe stopnie zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania w różnorodnych warunkach atmosferycznych, a mocowane śrubami pasy i przeguby zwiększają stabilność urządzenia. Drabina dla geodety powinna być przede wszystkim rozwiązaniem uniwersalnym – właśnie taka jest drabina aluminiowa dostępna w ofercie KRAUSE!

Drabiny aluminiowe KRAUSE

Drabina wielofunkcyjna dla geodety – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Drabiny wielofunkcyjne to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. W zależności od wybranego modelu mogą być one ustawiane w różnych konfiguracjach i tym samym spełniać różne funkcje. Drabina wielofunkcyjna w kilka chwil może być przekształcona w model wolnostojący, rozsuwany czy przystawny, choć z tej funkcji geodeci raczej nie będą mieć okazji korzystać. Szeroki stabilizator zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania na większych wysokościach i wymagającym gruncie. Niższe modele bez problemu możemy przewozić na dachu samochodu – drabiny wielofunkcyjne KRAUSE zostały wyposażone w system AutoSnap, czyli samozabezpieczające się zaczepy, które zapobiegają rozsunięciu się drabiny podczas transportu. Drabiny wielofunkcyjne to propozycja nie tylko dla geodetów, a dla wszystkich osób poszukujących stabilnej, bezpiecznej i zgodnej z obowiązującymi normami drabiny, którą można wykorzystać do celów służbowych.

Drabiny wielofunkcyjne dla geodetów

Nie tylko drabiny – co jeszcze powinno znaleźć się na wyposażeniu geodety?

Aby zwiększyć funkcjonalność posiadanego sprzętu oraz ułatwić sobie pracę, warto zainwestować nie tylko w drabiny dla geodety, ale również akcesoria KRAUSE. Specjalne szpice umożliwiają ustawienie drabiny na grząskim terenie – w ten sposób zwiększamy także bezpieczeństwo podczas prac przy przecince drzew. Dobrą inwestycją jest również zakup aluminiowych skrzyni, które ułatwiają transport sprzętu pomiarowego. Aluminiowe skrzynie KRAUSE są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zniszczenia mechaniczne oraz szkodliwe warunki atmosferyczne – doskonale sprawdzą się podczas pracy w plenerze. Solidna konstrukcja, niewielka masa własna oraz możliwość szczelnego zamknięcia sprawiają, że aluminiowe skrzynie narzędziowe to najlepsze rozwiązanie umożliwiające bezpieczny i ergonomiczny transport profesjonalnego sprzętu.

***

Praca geodety obejmuje pomiary w różnych warunkach – czasem również na wysokości. Warto przygotować się na wszystkie ewentualności, dlatego w wyposażeniu geodety nie może zabraknąć stabilnej i bezpiecznej drabiny aluminiowej lub uniwersalnej drabiny wielofunkcyjnej.


«« powrót



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS