Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-11| artykuł sponsorowany | Firma

Drabina dla geodety - jaki model wybrać?

Praca geodety to w większości dokonywanie pomiarów na poziomie gruntu. Bywają jednak sytuacje, w których geodeta pracuje na wysokości: pomiary wysokościowe, pomiary w pasie nadbrzeżnym czy chociażby przecinka drzew w celu odsłonięcia wizury. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że o pracy na wysokości mówimy już wtedy, gdy różnica pomiędzy posadzką a stanowiskiem wynosi 1 metr. To oznacza, że konieczne będzie stosowanie się do zasad BHP związanych z pracą na wysokości i korzystanie z odpowiedniego sprzętu. Jaka drabina dla geodety będzie najlepszym wyborem?


Drabina dla geodety - jaki model wybrać?

Czy geodeta pracuje na wysokości?

Pracą na wysokości w rozumieniu rozporządzenia jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 metra nad poziomem ziemi lub podłogi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy powierzchnia osłonięta jest ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1,5 m pełnymi ścianami lub ścianami z oknami oszklonymi oraz jest wyposażona w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości. Trudno jednak o takie warunki podczas prac terenowych, szczególnie w trakcie wykonywania przecinek w celu polepszenia wizury. W czasie prac polowych zabronione jest korzystanie z niestabilnych drabin oraz rusztowań w złym stanie technicznym, dlatego dobrą praktyką jest posiadanie własnego sprzętu dopasowanego do potrzeb. Jaka drabina dla geodety sprawdzi się najlepiej?

Drabina aluminiowa – wygodne, sprawdzone rozwiązanie

Podstawowym modelem polecanym jako drabina dla geodety jest wolnostojąca drabina aluminiowa. Jej główną zaletą jest przede wszystkim niewielka waga, dzięki czemu bez problemu możemy przenosić ją i rozstawiać w dowolnym miejscu. Wolnostojące drabiny aluminiowe KRAUSE to funkcjonalne i wytrzymałe modele z wejściem z jednej lub z dwóch stron. Antypoślizgowe stopnie zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania w różnorodnych warunkach atmosferycznych, a mocowane śrubami pasy i przeguby zwiększają stabilność urządzenia. Drabina dla geodety powinna być przede wszystkim rozwiązaniem uniwersalnym – właśnie taka jest drabina aluminiowa dostępna w ofercie KRAUSE!

Drabiny aluminiowe KRAUSE

Drabina wielofunkcyjna dla geodety – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Drabiny wielofunkcyjne to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. W zależności od wybranego modelu mogą być one ustawiane w różnych konfiguracjach i tym samym spełniać różne funkcje. Drabina wielofunkcyjna w kilka chwil może być przekształcona w model wolnostojący, rozsuwany czy przystawny, choć z tej funkcji geodeci raczej nie będą mieć okazji korzystać. Szeroki stabilizator zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania na większych wysokościach i wymagającym gruncie. Niższe modele bez problemu możemy przewozić na dachu samochodu – drabiny wielofunkcyjne KRAUSE zostały wyposażone w system AutoSnap, czyli samozabezpieczające się zaczepy, które zapobiegają rozsunięciu się drabiny podczas transportu. Drabiny wielofunkcyjne to propozycja nie tylko dla geodetów, a dla wszystkich osób poszukujących stabilnej, bezpiecznej i zgodnej z obowiązującymi normami drabiny, którą można wykorzystać do celów służbowych.

Drabiny wielofunkcyjne dla geodetów

Nie tylko drabiny – co jeszcze powinno znaleźć się na wyposażeniu geodety?

Aby zwiększyć funkcjonalność posiadanego sprzętu oraz ułatwić sobie pracę, warto zainwestować nie tylko w drabiny dla geodety, ale również akcesoria KRAUSE. Specjalne szpice umożliwiają ustawienie drabiny na grząskim terenie – w ten sposób zwiększamy także bezpieczeństwo podczas prac przy przecince drzew. Dobrą inwestycją jest również zakup aluminiowych skrzyni, które ułatwiają transport sprzętu pomiarowego. Aluminiowe skrzynie KRAUSE są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zniszczenia mechaniczne oraz szkodliwe warunki atmosferyczne – doskonale sprawdzą się podczas pracy w plenerze. Solidna konstrukcja, niewielka masa własna oraz możliwość szczelnego zamknięcia sprawiają, że aluminiowe skrzynie narzędziowe to najlepsze rozwiązanie umożliwiające bezpieczny i ergonomiczny transport profesjonalnego sprzętu.

***

Praca geodety obejmuje pomiary w różnych warunkach – czasem również na wysokości. Warto przygotować się na wszystkie ewentualności, dlatego w wyposażeniu geodety nie może zabraknąć stabilnej i bezpiecznej drabiny aluminiowej lub uniwersalnej drabiny wielofunkcyjnej.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS