Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-06| Geodezja, GIS, Software

Większa produktywność z AutoCAD 2023

Popularny również wśród geodetów pakiet oprogramowania inżynierskiego AutoCAD dostępny jest już w wersji 2023. Producent postawił w tym wydaniu nacisk na automatyzację pracy, wykorzystanie narzędzi uczenia maszynowego oraz lepszą współpracę użytkowników.


Większa produktywność z AutoCAD 2023

Jeśli chodzi o usprawnienie współpracy, pakiet wzbogacono o narzędzia Markup Import oraz Markup Assist. Głównym celem tych funkcji jest automatyzacja wprowadzania uwag, jakie inni użytkownicy zgłosili do naszego projektu w celu redukcji błędów przy ich uwzględnianiu. Markup Import jest w stanie importować adnotacje naniesione nie tylko na plik PDF, ale także na wydruki, a następnie dodawać je do warstwy typu Trace i przekształcać w konkretne CAD-owskie obiekty. Następnie Markup Assist wspomaga użytkownika we wprowadzaniu tych adnotacji na finalny szkic.

Kolejna przydatna nowość to My Insights. Jest to narzędzie bazujące na sztucznej inteligencji, które na podstawie bieżącej analizy pracy użytkownika sugeruje mu wykorzystanie makr pozwalających na automatyzację realizowanych przez niego czynności.

Pakiet w wydaniu 2023 oferuje ponadto AutoCAD LISP API wbudowane w aplikację internetową. Dzięki temu również użytkownicy webowej wersji AutoCAD-a mogą dostosowywać możliwości tego programu do swoich potrzeb przy użyciu funkcji LISP. To rozwiązanie jest jednak dostępne wyłącznie dla posiadaczy ważnych subskrypcji na AutoCAD-a.

Wśród innych istotnych nowości producent AutoCAD-a, firma Autodesk, wymienia m.in.:

  • udoskonalone narzędzie do zliczania bloków i obiektów na określonym obszarze,
  • nawet 10-krotnie szybsze renderowanie modeli 3D,
  • możliwość generowania warstw typy Trace (pozwalających na dodawanie adnotacji do projektu bez modyfikowania jego zawartości) nie tylko w wersji mobilnej i webowej aplikacji, ale również desktopowej.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS