wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-27| Geodezja, Przetargi

GUGiK szykuje modernizację podstawowej osnowy geodezyjnej

Przegląd i konserwacja ponad 3 tys. punktów podstawowej osnowy wysokościowej w północno-zachodniej części kraju jest przedmiotem przetargu rozpisanego właśnie przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK szykuje modernizację podstawowej osnowy geodezyjnej <br />
fot. z archiwum Geoforum.pl
fot. z archiwum Geoforum.pl
GUGiK szykuje modernizację podstawowej osnowy geodezyjnej <br />
źródło: dokumentacja przetargu
źródło: dokumentacja przetargu

Zamówienie obejmuje opracowanie projektu modernizacji podstawowej osnowy geodezyjnej wysokościowej w części opisowej na obszarze kraju oraz wykonanie przeglądu, inwentaryzacji i konserwacji punktów na obszarze objętym obiektem 4737 część I, tj. dla województwa zachodniopomorskiego oraz części województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i wielkopolskiego (patrz mapa obok).

Przeglądowi i konserwacji zostanie poddanych około 3360 punktów. Przewidziano także zaprojektowanie w terenie nowych lokalizacji dla około tysiąca punktów w miejsce zniszczonych znaków, których brak w terenie stwierdzono w 2014, 2016 i 2022 roku.

Dla obszaru objętego obiektem 4737 część I zakres prac obejmuje:

 • odszukanie wszystkich punktów osnowy na trasie przebiegu linii lub w jej pobliżu;
 • sprawdzenie stanu znaków geodezyjnych i ich konserwacja;
 • uaktualnienie opisów topograficznych punktów podlegających inwentaryzacji;
 • zaprojektowanie nowych lokalizacji za zniszczone repery.

Z kolei dla terenu całego kraju wykonany zostanie opis projektu technicznego określający rodzaj, sposób i harmonogram wykonania pomiarów oraz sposób wyrównania podstawowej osnowy wysokościowej uwzględniający wyniki pomiarów niwelacji geometrycznej i niwelacji satelitarnej.

Prace mają zostać zrealizowane do końca listopada br.

Oferty można składać do 24 maja. Wadium wynosi 10 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS