|2022-04-27|
GIS, Teledetekcja
Zobrazowania AxelGlobe w ofercie ProGea 4D
Oferta krakowskiej firmy ProGea 4D wzbogaciła się o zobrazowania satelitarne z konstelacji AxelGlobe należącej do japońskiej spółki Axelspace.
AxelGlobe to infrastruktura umożliwiająca prowadzenie obserwacji Ziemi (EO) z rozdzielczością przestrzenną (GSD) 2,5 m, i to każdego dnia. W roku 2018 na orbicie LEO (na wysokości 585 km) umieszczono pierwszego satelitę GRUS-1A, a od czerwca 2021 r. konstelacja AxelGlobe składa się już z 5 kolejnych aparatów GRUS. A to nie koniec planów na ten rok.
Satelita GRUS posiada dwa teleskopy, przez co szerokość pasa obserwacji wynosi aż 55 km. Aparaty konstelacji AxelGlobe charakteryzują się zarówno wysoką rozdzielczością przestrzenną (2,5 m), jak i rejestracją obrazów wielospektralnych w aż pięciu kanałach: Blue, Green, Red, RedEdge oraz NIR z rozdzielczością 5,0 m GSD oraz w kanale PAN z pikselem 2,5 m.
Konstelacja umożliwia codzienne aktualizowanie danych EO na całym globie i zastosowanie ich w takich branżach jak: rolnictwo, leśnictwo, zarządzanie kryzysowe, planowanie przestrzenne, monitoring miast i wielu innych. Obrazy wielospektralne AxelGlobe z powodzeniem sprawdzają się w monitorowaniu kondycji roślinności, identyfikacji upraw rolniczych, detekcji zmian pokrycia terenu (LULC), klasyfikacji gatunków drzew, rozwoju miast, określaniu zasięgu pożarów i gradacji w lasach, powodziach i wielu innych.
Źródło: ProGea 4D
|