Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-04-27| GIS, Teledetekcja

Zobrazowania AxelGlobe w ofercie ProGea 4D

Oferta krakowskiej firmy ProGea 4D wzbogaciła się o zobrazowania satelitarne z konstelacji AxelGlobe należącej do japońskiej spółki Axelspace.


Zobrazowania AxelGlobe w ofercie ProGea 4D
Zobrazowania AxelGlobe w ofercie ProGea 4D

AxelGlobe to infrastruktura umożliwiająca prowadzenie obserwacji Ziemi (EO) z rozdzielczością przestrzenną (GSD) 2,5 m, i to każdego dnia. W roku 2018 na orbicie LEO (na wysokości 585 km) umieszczono pierwszego satelitę GRUS-1A, a od czerwca 2021 r. konstelacja AxelGlobe składa się już z 5 kolejnych aparatów GRUS. A to nie koniec planów na ten rok.

Satelita GRUS posiada dwa teleskopy, przez co szerokość pasa obserwacji wynosi aż 55 km. Aparaty konstelacji AxelGlobe charakteryzują się zarówno wysoką rozdzielczością przestrzenną (2,5 m), jak i rejestracją obrazów wielospektralnych w aż pięciu kanałach: Blue, Green, Red, RedEdge oraz NIR z rozdzielczością 5,0 m GSD oraz w kanale PAN z pikselem 2,5 m.

Konstelacja umożliwia codzienne aktualizowanie danych EO na całym globie i zastosowanie ich w takich branżach jak: rolnictwo, leśnictwo, zarządzanie kryzysowe, planowanie przestrzenne, monitoring miast i wielu innych. Obrazy wielospektralne AxelGlobe z powodzeniem sprawdzają się w monitorowaniu kondycji roślinności, identyfikacji upraw rolniczych, detekcji zmian pokrycia terenu (LULC), klasyfikacji gatunków drzew, rozwoju miast, określaniu zasięgu pożarów i gradacji w lasach, powodziach i wielu innych.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama