Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-04-21| GIS, Mapy, Software

Esri prezentuje nowe narzędzie StoryMaps

Znana jako twórca pakietu ArcGIS amerykańska firma Esri poszerzyła swoją ofertę o narzędzie StoryMaps. Ma ona umożliwić łatwe tworzenie atrakcyjnych graficznie prezentacji multimedialnych bazujących na mapach.


Esri prezentuje nowe narzędzie StoryMaps

StoryMaps to wcale nie nowa koncepcja Esri. Już od kilku lat firma ta zachęca swoich użytkowników, by przy użyciu jej GIS-owych narzędzi tworzyli publikowane w sieci interaktywne prezentacje mapowe mające opowiadać jakąś historię. Firma wielokrotnie organizowała zresztą konkursy na najciekawsze StoryMaps.

Teraz Esri oddaje w ręce użytkowników nowy zestaw narzędzi do tworzenia tego typu opracowań. Są one dostępne nie tylko w wersji darmowej o ograniczonych funkcjonalnościach, ale także płatnej. Koszt subskrypcji Premium to 10 dolarów miesięcznie bądź 100 dolarów rocznie, przy czym korzystanie z usługi przez pierwsze 30 dni jest bezpłatne.

Jak zapewnia Esri, narzędzie StoryMaps jest na tyle łatwe w obsłudze, że poradzą sobie z nim użytkownicy, którzy nie mają doświadczenia z kartografią czy aplikacjami internetowymi. Rozwiązanie oferuje m.in.:

  • tworzenie w jednym miejscu różnej wielkości prezentacji zawierających np. teksty, zdjęcia, filmy, linki czy pliki dźwiękowe,
  • różnorodne opcje publikacji wynikowego opracowania – zarówno dla wybranych osób, jak i wszystkich internautów,
  • generowanie interaktywnych map z własnymi danymi i grafikami,
  • umieszczanie takich elementów angażujących użytkownika jak galerie, cytaty czy oś czasu,
  • dostosowanie wyglądu prezentacji do własnych upodobań,
  • łatwe aktualizowanie opracowania.

W planach jest rozwijanie StoryMaps o kolejne funkcje, np. import plików GPX, KML, GeoJSON, funkcje analityczne, przechowywanie danych w chmurze czy gotowe wzorce map.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama