Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-13| GIS, Teledetekcja

Copernicus Masters 2022: pomysły na teledetekcję satelitarną poszukiwane

Już po raz 12. rusza Copernicus Masters – europejski konkurs na najciekawsze pomysły wykorzystania danych z obserwacji Ziemi, a przede wszystkim ze wspólnotowego programu Copernicus.


Copernicus Masters 2022: pomysły na teledetekcję satelitarną poszukiwane

Copernicus to rozwijany przez Unię Europejską program obserwacji Ziemi, który oferuje darmowe dane dotyczące np. klęsk żywiołowych, zmian pokrycia terenu, zanieczyszczenia atmosfery czy stanu oceanów. W ramach 12. edycji konkursu Copernicus Masters do 11 lipca br. można przesyłać propozycje innowacyjnych pomysłów na wykorzystanie tego bogactwa informacyjnego. Uczestnikami mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i start-upy czy drużyny z ośrodków naukowo-badawczych.

Pomysł można zgłosić do jednego z 7 tematów konkursowych. Dotyczą one m.in.: wykorzystania nowoczesnych technologii (np. internetu rzeczy), zarządzania zasobami naszej planety, monitorowania oceanów i wybrzeży, rozwoju miast czy wspierania mobilności bądź rolnictwa.

Nagrodą główną jest 10 tys. euro. Poza tym uczestnicy mogą liczyć na nagrody tematyczne (zarówno w formie finansowej, jak i wsparcia merytorycznego w realizacji swojego pomysłu) o łącznej wartości 0,5 mln euro.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie copernicus-masters.com.

Organizatorami Copernicus Masters 2022 są Europejska Agencja Kosmiczna oraz niemieckie agencje DLR i AZO. Inicjatywę wspierają ponadto firmy: Airbus, UP42, BayWa, a także Portugalska Agencja Kosmiczna i niemieckie Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS