|2022-04-13|
GIS, Teledetekcja
Copernicus Masters 2022: pomysły na teledetekcję satelitarną poszukiwane
Już po raz 12. rusza Copernicus Masters – europejski konkurs na najciekawsze pomysły wykorzystania danych z obserwacji Ziemi, a przede wszystkim ze wspólnotowego programu Copernicus.
Copernicus to rozwijany przez Unię Europejską program obserwacji Ziemi, który oferuje darmowe dane dotyczące np. klęsk żywiołowych, zmian pokrycia terenu, zanieczyszczenia atmosfery czy stanu oceanów. W ramach 12. edycji konkursu Copernicus Masters do 11 lipca br. można przesyłać propozycje innowacyjnych pomysłów na wykorzystanie tego bogactwa informacyjnego. Uczestnikami mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i start-upy czy drużyny z ośrodków naukowo-badawczych.
Pomysł można zgłosić do jednego z 7 tematów konkursowych. Dotyczą one m.in.: wykorzystania nowoczesnych technologii (np. internetu rzeczy), zarządzania zasobami naszej planety, monitorowania oceanów i wybrzeży, rozwoju miast czy wspierania mobilności bądź rolnictwa.
Nagrodą główną jest 10 tys. euro. Poza tym uczestnicy mogą liczyć na nagrody tematyczne (zarówno w formie finansowej, jak i wsparcia merytorycznego w realizacji swojego pomysłu) o łącznej wartości 0,5 mln euro.
Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie copernicus-masters.com.
Organizatorami Copernicus Masters 2022 są Europejska Agencja Kosmiczna oraz niemieckie agencje DLR i AZO. Inicjatywę wspierają ponadto firmy: Airbus, UP42, BayWa, a także Portugalska Agencja Kosmiczna i niemieckie Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu.
JK
|