wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-02| Ludzie, Instytucje, Imprezy

W pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia 2005 r.

Moja krótka rozmowa z Ojcem Świętym


W roku 1988, kiedy to Uniwersytet w Bolonii, najstarszy w Europie, obchodził jubileusz 900-lecia, wizytował go Ojciec Święty Jan Paweł II. Głównym elementem programu było spotkanie Papieża z pracownikami naukowo-dydaktycznymi, licznie zgromadzonymi w starej auli uniwersyteckiej. Tak się szczęśliwie złożyło, że w tym samym dniu przebywała w Bolonii delegacja Komitetu Geodezji PAN, gościła, aby uczestniczyć w polsko-włoskim sympozjum naukowym geodetów. Ta miła zbieżność nie była dziełem przypadku; zawdzięczaliśmy ją naszemu włoskiemu przyjacielowi – nieżyjącemu już profesorowi geodezji Marco Unguendoliemu, który umożliwił nam także wejście do auli.
Kiedy więc po zakończeniu części oficjalnej Ojciec Święty przechodził środkiem auli od jej czoła do wyjścia, udało mi się – w pewnym stopniu dzięki życzliwości Włochów, przecież nam nieznanych – przecisnąć się w pobliże Jana Pawła II na tyle blisko, że mogłem zagadnąć Jego Świątobliwość, pozdrawiając Go od naszej grupki i od rodaków. Papież, zaskoczony obecnością Polaków, zapytał: – A co wy tu robicie? I zatrzymał się, aby wysłuchać moich wyjaśnień. Wykazał zainteresowanie, koncentrując się – z czego słynął – na wysłuchaniu mnie, zadając jeszcze kilka pomocniczych pytań.
Więcej w kwietniowym GEODECIE

geodezja

Bogdan Ney


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS