wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-01| Geodezja, Instytucje

10 mln zł na wadowicką geodezję: starostwo podsumowuje projekt

Starostwo w Wadowicach oficjalnie zakończyło wart 10 mln zł projekt „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Wadowickiego”. Dzięki niemu większość spraw można tu załatwić przez internet – chwali się urząd.


10 mln zł na wadowicką geodezję: starostwo podsumowuje projekt <br />
Portal mapowy powiatu wadowickiego
Portal mapowy powiatu wadowickiego

W ramach przedsięwzięcia udało się m.in. założyć bazy BDOT500 i GESUT. Zaktualizowane zostały także bazy ewidencji gruntów i budynków dla Andrychowa oraz części obrębów gminy Wadowice. Dużą zmianą jest także cyfryzacja danych PZGiK i zapewnienie dostępu do nich dla przez internet.

Ponadto geodeci mogą on-line zgłaszać i przekazywać materiały z wykonanych prac. Ułatwienia dotyczą także projektantów, którzy mogą składać projekty w postaci elektronicznej, a także branżystów, którzy biorą udział w naradach koordynacyjnych przeprowadzanych on-line. Wszystko to dzięki e-usługom takim jak: Portal Geodety, Portal Interesanta, Portal Rzeczoznawcy, Narada Koordynacyjna, Portal Projektanta, Portal Komornika, czy Portal Mapowy.

– Bardzo się cieszę, że nasi mieszkańcy mogą teraz wiele spraw z zakresu geodezji i kartografii załatwić drogą elektroniczną. Dzięki wdrożonym e-usługom inwestorzy, projektanci i geodeci niewątpliwie zaoszczędzą swój czas. Temat ten jest mi szczególnie bliski, bowiem z wykształcenia jestem geodetą i pracowałem w zawodzie przez 28 lat – mówi starosta Eugeniusz Kurdas.

Aby poprawić obsługę klientów, którzy osobiście przychodzą do starostwa, na parterze budynku przy ul. Mickiewicza 24 powstała sala obsługi. W ramach projektu zakupiono również oprogramowanie do prowadzenia baz danych EGiB oraz powiatowego ośrodka dokumentacji, a także sprzęt komputerowy.

Łączna wartość projektu wyniosła 9,9 mln zł, z czego 8,3 mln zł pochodziło ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

Źródło: SP w Wadowicach, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS