Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-03-25| Mapy, Software

Jak Google dba o wiarygodność informacji w Mapach

Każdego dnia Google otrzymuje od użytkowników swoich map około 20 milionów aktualizacji informacji. Mogą one dotyczyć godzin otwarcia punktów usługowych, numerów telefonów, adresów stron internetowych, ale są to także zdjęcia czy recenzje. Technologia uczenia maszynowego wspomaga pracę ludzi w weryfikacji tych wiadomości.


Jak Google dba o wiarygodność informacji w Mapach <br />
Źródło: Google
Źródło: Google

Mapy Google starają się dostarczać jak najbardziej aktualne informacje, aby użytkownicy mogli pozyskać z nich informacje zgodne z rzeczywistością. Pozwala im na to możliwość udostępniania treści dodawanych przez zwykłych ludzi. Dzięki połączeniu technologii uczenia maszynowego i pracy ludzi firmie udaje się zmniejszać ilość obraźliwych bądź błędnych treści w swojej aplikacji.

W 2021 roku otrzymane dane pozwoliły zmienić informacje biznesowe (np. godziny pracy) dla 30% więcej firm niż w roku wcześniejszym. Jednakże zdarzają się oszuści próbujący zaktualizować profile fałszywymi treściami. W ciągu ostatniego roku Google zablokował publikację ponad 100 milionów takich edycji. Wszystko dzięki ciągłemu doskonaleniu modeli uczenia maszynowego, które poprawiły zdolność do wychwytywania aktywności botów i monitorowania podejrzanych wzorców aktywności

Przykłady usuniętych informacji:

  • ponad 7 milionów fałszywych profili firmy,
  • powstrzymanie ponad 12 milionów prób utworzenia fałszywych profili,
  • powstrzymanie 8 milionów prób weryfikacji profili firm przez oszustów,
  • zablokowanie ponad miliona kont użytkowników z powodu działań naruszających zasady,
  • 95 milionów opinii naruszających zasady,
  • ponad milion recenzji,
  • ponad 190 milionów zdjęć i 5 milionów filmów, które były zbyt niskiej jakości lub naruszały zasady dotyczące treści.

2021 rok i ponowne otwarcie świata sprawiły, że ludzie poszukiwali informacji dotyczących bezpieczeństwa, higieny pracy czy otwartych przestrzeni. Ale równocześnie na Mapach Google pojawiło się wiele grup, które próbowały wykorzystać fałszywe opinie, aby zaszkodzić lokalnym firmom. W związku z tym w samym zeszłym roku Google zabezpieczył dane ponad 100 tysięcy firm po wykryciu podejrzanej aktywności i prób nadużyć – relacjonuje korporacja.

PH


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS