Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-03-10| GIS, Software

Trimble ogłasza premierę nowych wersji oprogramowania Tekla

Amerykański producent sprzętu i oprogramowania udostępnił kolejne wersje aplikacji do modelowania informacji o budynkach (BIM). Zestaw składa się z czterech programów. Najnowsze oprogramowanie Tekla wspiera zrównoważone budownictwo i oferuje bardziej zautomatyzowane procesy na wszystkich etapach projektowania.


Trimble ogłasza premierę nowych wersji oprogramowania Tekla

Oprogramowanie Tekla firmy Trimble służy do modelowania konstrukcji budowlanych czy projektowania budynków w sposób wydajny i opłacalny. Wspiera również typowe obliczenia konstrukcyjne. Jak zapewnia producent, zmienia ono sposób działania branży budowlanej. Rozwój pakietu Tekla koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań ułatwiających zbieranie i udostępnianie informacji o budynkach.

Tekla Structures 2022 ułatwia tworzenie rysunków produkcyjnych i pracę na złożonych geometrycznie konstrucjach. Program pozwala na szybsze rysowanie, zbliżone do narzędzi CAD. Nowością w tej wersji jest również zaimplementowanie rozszerzenia Embodied Carbon Calculator. Pozwala ono na bieżąco obliczać wpływ tworzonych konstrukcji na emisję CO2.

Tekla Structural Designer był już w poprzedniej wersji zaopatrzony w Embodied Carbon Calculator. Aplikacja została jednak ulepszona pod kątem przeglądania, raportowania i udostępniania danych dotyczących emisji dwutlenku węgla. Pozwala to we wczesnej fazie projektowania zoptymalizować projekt pod kątem niskoemisyjności.

Tekla Tedds 2022 za pomocą platformy Trimble Connect pozwala natomiast łatwiej udostępniać informacje i dokumentację projektu. Dzięki aktualizacji istniejących narzędzi obliczeniowych użytkownik może szybciej i efektywniej projektować elementy konstrukcyjne.

Tekla PowerFab 2022 pozwala zaś na większą kontrolę nad danymi i ułatwia ich migrację z poprzednich systemów. Zmieniony został interfejs, który stał się bardziej przyjazny dla użytkownika.

PH


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama