|2022-03-01|
GNSS, Geodezja, Firma, Prawo
Marcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 03/2022. Na okładce i w materiale otwierającym numer zamieszczamy zdjęcia satelitarne obrazujące inwazję Rosji na Ukrainę. Piszemy o roli kartografii i teledetekcji w toczącej się wojnie.
Marcowe wydanie zawiera również coroczny raport dotyczący bezrobocia. Ubiegły rok przyniósł kolejny spadek liczby bezrobotnych geodetów i kartografów – do rekordowo niskiego poziomu. Mimo to prezesi organizacji geodezyjnych studzą entuzjazm.
Najnowszy GEODETA to także trzy wywiady. W pierwszym Mateusz Maślanka z firmy SATIM, która uruchomiła portal OsiadanieTerenu.pl, tłumaczy, że jeżeli miasta chcą pertraktować z przedsiębiorstwami górniczymi jak równy z równym, to niezbędny jest jednakowy dostęp do informacji. W drugim wywiadzie prof. Krystian Pyka i Paweł Wiącek z AGH oraz Mirosław Guzik z krakowskiej firmy Geoxy mówią o dobrych praktykach wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w geodezji. Ponadto publikujemy rozmowę z Krzysztofem Horeckim, geodetą uprawnionym, projektantem obiektów sportowych, na temat Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz pracy w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Bieżące wydanie to także doroczny przegląd zmian w systemach nawigacji satelitarnej oraz artykuł poświęcony automatycznemu monitoringowi geodezyjnemu stacji Warszawa Zachodnia. Poza tym piszemy o wyzwaniach, jakie czekają geodetów w zakresie BDOT500 i GESUT po wejściu w życie nowych przepisów.
W części prawnej GEODETY prezentujemy trzy wyroki sądów administracyjnych (dotyczą one m.in. weryfikacji i dostępu do danych o poprzednich właścicielach nieruchomości), a także artykuły o wykorzystaniu sieci stacji referencyjnych w pracach geodezyjnych oraz dostosowaniu EMUiA do nowych wymogów.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili marcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych marcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce. Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy. Zawartość marcowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|