Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-02-11| Geodezja, Edukacja

Na PW ruszają badania nad inteligentnym systemem monitoringu geodezyjnego

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Geoalpin rozpoczął realizację projektu IMSGeo, którego wynikiem ma być inteligentny system monitoringu obiektów zagrożonych bazujący na automatycznych pomiarach bezinwazyjnych.


Na PW ruszają badania nad inteligentnym systemem monitoringu geodezyjnego <br />
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Jak czytamy na stronie WGiK PW, celem przedsięwzięcia jest opracowanie technologii wykonywania szybkich, automatycznych pomiarów wraz z inteligentną interpretacją wyników stanowiących gotową wartość dla inżynierów budowy. Projektowany system pozwoli stale monitorować stan obiektu i wpływ prac konstrukcyjnych na otaczającą zabudowę. Wykryte sytuacje alarmowe będą na bieżąco raportowane, co zmaksymalizuje efektywność realizacji inwestycji, umożliwi bieżącą korektę założeń projektowych, obniży koszty realizacji oraz zapobiegnie zagrożeniom. Projekt ma szerokie perspektywy rozwoju i komercjalizacji – zapewniają przedstawiciele WGiK oraz Geoalpin.

Przy realizacji przedsięwzięcia planowane jest:

  • zbudowanie uniwersalnego, komplementarnego rozwiązania na bazie prac działu badawczo-rozwojowego firmy Geoalpin oraz zespołu Politechniki Warszawskiej,
  • optymalizacja, udoskonalenie i sprawdzenie wykorzystywanych technik obliczeniowych,
  • rozszerzenie zakresu możliwych do wykonania pomiarów o technikę bezreflektorową, a co za tym idzie, wdrożenie technologii skaningu powierzchni do wykorzystania podczas monitoringu,
  • stworzenie bezpiecznej, niezawodnej platformy obliczeniowo-prezentacyjnej znajdującej się na serwerach administrowanych przez Geoalpin, będącej zarówno narzędziem sterującym systemem, jak i przekazującym wyniki klientowi w sposób mobilny i intuicyjny,
  • zaproponowanie klientowi usługi będącej rozwiązaniem tańszym, dokładniejszym, bardziej wszechstronnym, szybszym oraz prostym i intuicyjnym.

Projekt będzie realizowany do końca 2023 roku. Jego wartość to 5,8 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS