|2022-02-02|
Geodezja, GIS, Firma
OnGeo: podstawowy raport o terenie dostępny za darmo
Zespół firmy OnGeo (część Grupy SmallGIS) udostępnił możliwość bezpłatnego pobierania podstawowego raportu diagnozującego nieruchomość pod kątem potencjału inwestycyjnego.
Co otrzymamy za darmo?
Pobierając podstawowy raport, użytkownik otrzymuje dokładną lokalizację nieruchomości na mapie wraz z jej współrzędnymi geograficznymi. Jego częścią są także szczegółowe dane o charakterze katastralnym nieruchomości, fragment ortofotomapy z wrysowanymi granicami działek ewidencyjnych i szczegółowy opis zebrany w tabeli dotyczący parametrów geometrycznych terenu (powierzchni i obwodu działki, długości i szerokości nieruchomości oraz jej współczynnik kształtu).
OnGeo.pl bezpłatnie udostępnia również dane o uzbrojeniu terenu. Dzięki tej informacji można się dowiedzieć, czy działka posiada dostęp do mediów i jakie urządzenia infrastruktury technicznej znajdują się zarówno w jej granicach, jak i w najbliższej okolicy.
Samo generowanie Raportu o Terenie trwa 5 minut, a gotowe dane przesyłane są na wskazany adres mailowy w pliku PDF. Jak przekonują autorzy tego rozwiązania, dzięki Raportowi o Terenie można zaoszczędzić dużo czasu na poszukiwanie informacji z różnych źródeł, a przekazywany w nim zestaw danych jest przedstawiony w przejrzysty sposób w postaci map i tabel. Raport może być przydatny zarówno dla profesjonalisty, jak i laika poszukującego informacji o nieruchomości.
Skąd pochodzą dane w Raportach o Terenie?
Dane do raportu zostały opracowane m.in. dzięki otwarciu danych publicznych z powiatowych rejestrów ewidencji gruntów i budynków oraz ortofotomapy GUGiK.
OnGeo.pl łączy dane publiczne z wielu rejestrów, a następnie dzięki nowoczesnej technologii opracowywania danych przestrzennych analizuje je, tworząc unikalne, wiarygodne dane wartościowe dla każdego użytkownika.
Dane dostępne w Raportach o Terenie
Poza darmowymi informacjami o działce, w pełnej, płatnej wersji Raportu o Terenie można znaleźć takie dane jak:
- zasięgi MPZP,
- zagrożenia powodziowe i osuwiskowe,
- spadki terenu,
- informacje o pozwoleniach na budowę,
- informacje o planowanych inwestycjach w okolicy,
- jakość powietrza,
- analiza nasłonecznienia działki,
- dostęp do światłowodu,
- zaludnienie w promieniu 5 km,
- napowietrzne linie energetyczne,
- strefy ochronne wokół cmentarzy, turbin wiatrowych i lotnisk,
- obszary zagrożone stagnacją wody,
- analiza ochrony gruntów rolnych,
- nieruchomości objęte ochroną zabytków.
Źródło: OnGeo.pl
|