wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-01-12| artykuł sponsorowany | Prawo

Jak zaaranżować wygodne biuro do pracy?

Lwia część obowiązków geodety jest realizowana w terenie. Nie oznacza to jednak, że nie należy zadbać o stworzenie wygodnego biura do realizacji pozostałych obowiązków administracyjnych i innych zadań.


Jak zaaranżować wygodne biuro do pracy?

Wiele osób decyduje się na stworzenie gabinetu do pracy w domowym zaciszu. Jak to zrobić mądrze, by przestrzeń była równocześnie praktyczna i przyjemna dla oka? Czy takie biuro da się zbudować w modnym stylu aranżacyjnym? O tym napiszemy poniżej.

Do czego może się przydać gabinet dla geodety?

Coraz więcej osób tworzy obecnie swoje miejsce do pracy w domu. To z jednej strony olbrzymia wygoda, a z drugiej spora oszczędność. Zwłaszcza w przypadku, gdy większość zadań realizuje się u klientów, a gabinet stosuje się wyłącznie do działań administracyjnych lub redagowania dokumentacji, a tylko sporadycznie przyjmuje się w nim klientów.

W takich sytuacjach okazuje się, że stworzenie przestrzeni do pracy w domu może być rozwiązaniem optymalnym pod względem funkcjonalności i ekonomiki.

Aranżacja domowego biura zależy oczywiście od dostępnej przestrzeni. Da się zbudować miejsce do pracy w pokoju dziennym lub w sypialni poprzez wyznaczenie dodatkowej strefy funkcjonalnej. Znacznie lepiej sprawdza się jednak zagospodarowanie na gabinet oddzielnego pomieszczenia, by zyskać spokój, wygodę działania i ergonomię przestrzeni do pracy, a przy tym nie przeszkadzać pozostałym domownikom.

Odpowiedni styl wnętrzarski – klucz do sukcesu

Gdy tworzy się domowy gabinet, warto zaprojektować go kompleksowo, w duchu w miarę spójnym z pozostałymi przestrzeniami w domu.

Z pomocą przychodzą nowoczesne style minimalistyczne, a zwłaszcza praktyczny i popularny styl skandynawski, który wyróżnia się olbrzymią funkcjonalnością, ograniczeniem wyposażenia do najważniejszych, przydatnych elementów i stawianiem na maksymalizację komfortu użytkowania danej przestrzeni.

Równocześnie produkty skandynawskie łączą wysoką wygodę korzystania z wyposażenia z nowoczesnym designem, niepozbawionym walorów estetycznych – jest to zatem rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale też przyjemne dla oka.

Podstawowe wyposażenie do gabinetu

Jakie meble muszą trafić do praktycznego gabinetu w stylu skandynawskim? Podstawą jest oczywiście biurko z wygodnym krzesłem lub fotelem, przy którym realizuje się większość obowiązków. To przy nim pracuje się przy komputerze oraz tworzy odręczne notatki. Jak powinno być oświetlone? Najlepiej ustawić je na wprost okna, by stworzyć optymalne warunki. Oprócz światła słonecznego, trzeba również zadbać o lampy zadaniowe (najlepiej stojące stołowe), które równomiernie doświetlą całą przestrzeń roboczą światłem o natężeniu dopasowanym do poziomu precyzji zadań wzrokowych.

W gabinecie dla geodety oczywiście nie może zabraknąć szaf i regałów, przeznaczonych do przechowywania dokumentacji do każdego z projektów oraz innych dokumentów firmowych. Teczki lub segregatory powinny być poukładane według klucza pozwalającego na szybkie znalezienie potrzebnych akt.

Jeśli w domowym biurze przyjmuje się klientów, w miarę możliwości warto do niego wprowadzić stolik kawowy i fotele lub krzesła, by zyskać miejsce do spokojnej rozmowy.

Modne i stylowe dodatki – budowanie charakteru wnętrza

Czy do gabinetu warto wprowadzać dodatki i ozdoby? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych upodobań, jednak to od nich zależy końcowy odbiór pomieszczenia. Odpowiednio dobrane akcesoria, jak choćby dekoracje do domu od Dekoori, potrafią sprawić, że gabinet skandynawski staje się przytulniejszy i wygodniejszy do codziennej pracy. Tworzy też lepszą przestrzeń do przyjmowania gości.

Warto zdecydować się na miękki dywan i zasłony lub rolety do okien. Na ścianach można umieścić dekoracyjne tapety skandynawskie albo zawiesić ciekawe grafiki.

Podczas dobierania dodatków, trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru – w końcu gabinet ma służyć wytężonej pracy. Zbyt duża liczba nie do końca przemyślanych lub wręcz źle dopasowanych dekoracji potrafi natomiast dekoncentrować i wprowadzać chaos.

Nowoczesne biuro dla geodety – idealne miejsce do pracy w domu

Dobrze zaprojektowane domowe biuro bywa równocześnie wygodne i piękne, zwłaszcza gdy zadba się o kompleksowe zaplanowanie wszystkich elementów – od podstawowego wyposażenia aż do stylowych dodatków. Wówczas praca w takim miejscu jest najbardziej efektywna i przyjemna.


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS