Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-27| GIS, Teledetekcja

Krosno: fundusze norweskie również na dane 3D

Urząd Miasta Krosno otrzyma w najbliższym czasie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego nawet 15 mln zł. Część z tej kwoty trafi na pozyskanie nowoczesnych danych przestrzennych.


Krosno: fundusze norweskie również na dane 3D <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na projekt „KROSNO” (Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO) o łącznej wartości blisko 17,8 mln zł. Jego realizacja ma potrwać do 30 kwietnia 2024 r.

W ramach przedsięwzięcia miasto przewidziało wiele różnorodnych działań, w tym pozyskanie fotogrametrycznych danych przestrzennych dla miasta. Krośnieński ratusz planuje m.in. zamówienie ortofotomapy, numerycznego modelu terenu oraz modelu 3D miejscowości. „Powstanie kompletna platforma do badania i analizy obiektów w przestrzeni dwuwymiarowej i trójwymiarowej. Najnowocześniejszym i posiadającym największą funkcjonalność elementem jest model 3D, który oprócz informacji przestrzennej przedstawia także inne atrybuty obiektów, np. strukturę powierzchni czy jej barwę” – czytamy na stronie miasta. Na razie urząd nie precyzuje jednak szczegółowych parametrów zamawianych danych.

Oprócz geodanych przedmiotem projektu KROSNO ma być również wdrażanie urzędowych e-usług. Mają one m.in. usprawnić obsługę petentów oraz ułatwić dostęp do otwartych danych. – Projekt łączy w sobie bardzo wiele aspektów, które jako jedna całość mają sprawić, że nasze miasto będzie coraz bardziej atrakcyjne do życia, rozwoju, prowadzenia biznesu – podkreśla prezydent Krosna Piotr Przytocki.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS