wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-27| GIS, Teledetekcja

Krosno: fundusze norweskie również na dane 3D

Urząd Miasta Krosno otrzyma w najbliższym czasie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego nawet 15 mln zł. Część z tej kwoty trafi na pozyskanie nowoczesnych danych przestrzennych.


Krosno: fundusze norweskie również na dane 3D <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na projekt „KROSNO” (Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO) o łącznej wartości blisko 17,8 mln zł. Jego realizacja ma potrwać do 30 kwietnia 2024 r.

W ramach przedsięwzięcia miasto przewidziało wiele różnorodnych działań, w tym pozyskanie fotogrametrycznych danych przestrzennych dla miasta. Krośnieński ratusz planuje m.in. zamówienie ortofotomapy, numerycznego modelu terenu oraz modelu 3D miejscowości. „Powstanie kompletna platforma do badania i analizy obiektów w przestrzeni dwuwymiarowej i trójwymiarowej. Najnowocześniejszym i posiadającym największą funkcjonalność elementem jest model 3D, który oprócz informacji przestrzennej przedstawia także inne atrybuty obiektów, np. strukturę powierzchni czy jej barwę” – czytamy na stronie miasta. Na razie urząd nie precyzuje jednak szczegółowych parametrów zamawianych danych.

Oprócz geodanych przedmiotem projektu KROSNO ma być również wdrażanie urzędowych e-usług. Mają one m.in. usprawnić obsługę petentów oraz ułatwić dostęp do otwartych danych. – Projekt łączy w sobie bardzo wiele aspektów, które jako jedna całość mają sprawić, że nasze miasto będzie coraz bardziej atrakcyjne do życia, rozwoju, prowadzenia biznesu – podkreśla prezydent Krosna Piotr Przytocki.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS