wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-27| GNSS, Geodezja

GUGiK przejmuje małopolskie stacje referencyjne

Na podstawie umowy pomiędzy Głównym Geodetą Kraju a Województwem Małopolskim stacje referencyjne założone w ramach Małopolskiego Systemu Pozycjonowania Precyzyjnego zostały przekazane w pełny zarząd Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii i włączone w infrastrukturę ASG-EUPOS.


GUGiK przejmuje małopolskie stacje referencyjne <br />
Stacja referencyjna w Proszowicach (fot. ASG-EUPOS)
Stacja referencyjna w Proszowicach (fot. ASG-EUPOS)

Porozumienie dotyczy stacji referencyjnych zlokalizowanych w Tarnowie, Proszowicach, Nowym Sączu oraz w Nowym Targu. Jak wyjaśnia GUGiK, ich przejęcie jest kolejnym elementem integracji segmentu stacji referencyjnych ASG-EUPOS i ma na celu ujednolicenie standardu usług oferowanych przez ten system na terenie całego kraju.

W kolejnym etapie planowane jest przeprowadzenie modernizacji odbiorników GNSS pracujących na wspomnianych stacjach. Jest to szczególnie istotne w przypadku instalacji w Proszowicach. Obecnie to bowiem jedna z nielicznych stacji ASG-EUPOS w kraju obsługująca jedynie sygnały GPS i GLONASS.

Małopolski System Pozycjonowania Precyzyjnego został uruchomiony z inicjatywy województwa małopolskiego w 2006 roku. Oferował on korekty RTK i RTN zarówno w ramach własnych strumieni, jak i przez ASG-EUPOS. Od 2016 roku, w związku ze zmianami w Prawie geodezyjnym i kartograficznym, poprawki te stały się dostępne już tylko za pośrednictwem płatnych usług ASG-EUPOS.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS