Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-07| GIS, Przetargi

Dalszy rozwój UMM oraz Modułu SDI przechodzi w ręce Plan SA

GUGiK podpisał umowę o wartości nieco ponad 2 mln zł na usługę konserwacji i opieki serwisowej Uniwersalnego Modułu Mapowego (UMM) oraz Modułu SDI.


Dalszy rozwój UMM oraz Modułu SDI przechodzi w ręce Plan SA

Przedmiotem kontraktu jest rozbudowa oraz wsparcie techniczne dla UMM oraz Modułu SDI. Przypomnijmy, że oba rozwiązania zostały opracowane na zlecenie GUGiK przez firmę Intergraph Polska. Moduł SDI to oprogramowanie bezpłatnie udostępniane przez Urząd chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa. UMM jest natomiast rozwiązaniem przeznaczonym dla służb ratunkowych i porządkowych umożliwiającym m.in. lokalizację zdarzeń i pojazdów tych służb, zarządzanie użytkownikami (np. patrolami w terenie) czy wyznaczanie optymalnych tras przejazdu.

W rozstrzygniętym właśnie przetargu na konserwację i opiekę serwisową obu rozwiązań – podobnie jak w poprzednich tego typu zamówieniach GUGiK – ofertę złożyła firma Intergraph Polska. Jednak tym razem to nie ona będzie realizować to zlecenie. Tańszą ofertę (o nieco ponad 100 tys. zł) złożyła bowiem warszawska firma Plan SA. Jej propozycja okazała się ponadto korzystniejsza w kryterium „okres gwarancji”, zatem to z nią GUGiK postanowił podpisać umowę.

W specyfikacji rozstrzygniętego właśnie przetargu nie określono, jakie konkretnie zmiany zostaną wprowadzone w Module SDI oraz UMM. Propozycje modyfikacji będą zgłaszane wykonawcy na bieżąco w trakcie realizacji zamówienia, a czas jego trwania określono na 2 lata. Zamówienie podstawowe obejmuje świadczenie usług w wymiarze 5452 roboczogodzin. Drugie tyle przewidziano w ramach opcji.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS