wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-30| Geodezja, Prawo

Wielkopolski WINGiK ocenia hurtowe anulowanie zgłoszeń prac

W reakcji na postanowienie starosty wolsztyńskiego wielkopolski WINGiK sprzeciwił się przyjętej przez ten urząd procedurze anulowania w rejestrze zgłoszeń części prac geodezyjnych.


Wielkopolski WINGiK ocenia hurtowe anulowanie zgłoszeń prac

Sprawę w szczegółach opisuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów (OZZG).

Pod koniec lipca br. starosta wolsztyński zwrócił się do miejscowych wykonawców geodezyjnych z prośbą o dokładne przeanalizowanie swoich zgłoszeń prac. Jednocześnie poinformował, że 2 listopada br. wszelkie prace zgłoszone przed 31 lipca 2020 r., których wyniki nie zostały dotąd przekazane do PZGiK, zostaną anulowane. Nie będzie to dotyczyło jedynie wybranych przypadków, tj. prac, które będą kontynuowane w późniejszym terminie, lecz nie dłużej niż do 31 grudnia 2021 r. Krok ten starosta uzasadnił zarządzeniem Głównego Geodety Kraju z 27 lipca w sprawie działań porządkujących rejestr prac geodezyjnych w PZGiK. Przypomnijmy, że GGK zwrócił się latem tego roku do starostów z prośbą o weryfikację zgłoszeń prac geodezyjnych sprzed lipca 2020 r., szczególnie tych, których deklarowany przez wykonawcę termin realizacji już upłynął.

W ślad za pismem starosty 8 października br. wolsztyński geodeta powiatowy wydał postanowienie dotyczące anulowania w rejestrze zgłoszeń wszelkich prac geodezyjnych zgłoszonych przed 31 lipca 2020 r., których wyniki nie zostały przekazane z dniem 30 września 2021 r. do PZGiK, z wyjątkiem prac wskazanych przez wykonawców we wnioskach podlegających wydłużeniu nie dłużej jednak niż do 31 grudnia br.

Na przedmiotowe postanowienie kilku wykonawców złożyło zażalenie do wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego. W odpowiedzi wielkopolska inspekcja wydała postanowienie, w którym uchyliła zaskarżone postanowienie starosty. Ponadto w całości umorzyła postępowanie organu I instancji. W uzasadnieniu zaznaczono, że organy prowadzące PZGiK nie posiadają kompetencji do orzekania w zakresie uchylenia (anulowania) czynności materialno-technicznej (w tym przypadku związanych z przyjmowaniem materiałów do PZGiK), i to w drodze decyzji lub postanowienia. Działanie takie stanowiłoby naruszenie prawa – podkreśla WINGiK.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS