wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-22| Geodezja, Przetargi

Kto wykona modernizację EGiB w powiecie kazimierskim?

Za trzecim podejściem Starostwu w Kazimierzy Wielkiej udało się rozstrzygnąć przetarg na modernizację EGiB.


Kto wykona modernizację EGiB w powiecie kazimierskim?

Przedmiotem zamówienia jest „modernizacja ewidencji gruntów i budynków poprzez utworzenie baz danych EGiB lub poprawę jakości i aktualności baz danych EGiB, wraz z doprowadzeniem tych baz do zgodności z pojęciowym modelem danych EGiB, określonym w rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków”.

Zamówienie zostało podzielone na części i pogrupowane na obręby geodezyjne:

 1. Brończyce, Kijany,
 2. Donosy, Głuchów, Gunów Kolonia, Kamyszów, Łękawa,
 3. Kęsów, Kobiela, Mistrzowice, Podskale, Wyszogród,
 4. Charbinowice, Krzczonów, Rzemienowice, Trębaczów,
 5. Chrustowice, Chwalibogowice, Ksany, Senisławice,
 6. Boszczynek, Rosiejów.

W postępowaniu złożono 10 ofert. We wszystkich częściach wygrała firma MGGP z Tarnowa. Powiat gotowy był wydać na zamówienie 1,341 mln netto, natomiast wartość podpisanych kontraktów opiewa na 790 tys. netto. Czas realizacji prac wyznaczono na 12 miesięcy.

Wcześniej już dwukrotnie ogłaszano podobny przetarg. Pierwszy rozpisano w sierpniu 2019 roku. Przetarg jednak unieważniono, ponieważ zgłosiło się do niego tylko dwóch chętnych, a ponadto w trakcie procedury doszło do błędu, który sprawił, że postępowanie było obarczone niemożliwą do usunięcia wadą. Za drugim razem 4 części unieważniono z powodu zbyt drogich ofert, a pozostałe ze względu na istotną zmianę okoliczności, która sprawiła, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. Jak precyzował wówczas zamawiający, chodziło o zmianę zakresu wniosku o dofinansowanie, która skutkowała zmniejszeniem liczby działek przeznaczonych do modernizacji.

Zamówienie jest współfinansowane ze środków UE w ramach projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny powiatu kazimierskiego” z RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020.

AC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To jest do unieważnienia "... zgodności z pojęciowym modelem danych EGiB, określonym w rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. ", Ludzie ! To rozporządzenie nie obowiązuje od 30 LIPCA 2021 r. W wielu powiatach widzę powoływanie się na Rozporządzenie z 2001 r. Jak widać wydawanie rozporządzeń w wakacje spowodowało, że liczni geodeci odpoczywający np. na Majorce ich nie zauważyło. Jeśli już to stosujcie Rozporządzenie z 1996 r. bo tam też była definicja budynku z prawa budowlanego.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: To jest do unieważnienia Ha ha ha i nie zmienili tego w specyfikacji i nazwie przetargu. Podstawy prawne w OPZ też pewnie niezmienione. MGGP zrobi bazę po staremu
odpowiedz zgłoś



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS